Zimski športi

Tekmi v celinskem pokalu v ZDA v znaku orlov

Ljubljana, 07. 02. 2022 07.24 |

Tudi na zadnji tekmi celinskega pokala v smučarskih skokih v Iron Mountainu je zmagal Slovenec, znova Domen Prevc, ki je ugnal drugouvrščenega rojaka Žigo Jelarja.

Žiga Jelar
Žiga Jelar FOTO: AP

Domen Prevc je do druge zaporedne zmage prišel s 130 in 131,5 metra ter 265,6 točke. 131 in 129 metrov je skočil Žiga Jelar, ki je zbral 261,1 točke na drugem mestu in je tako zapolnil uvrstitev na vsa tri mesta na zmagovalnem odru v ZDA, tretji je bil vodilni po prvi seriji, Avstrijec Michael Hayböck s 133 in 127 metri ter 257,8 točka. Jan Bombek je zasedel 12. mesto, Tilen Bartol je bil 21., Žak Mogel je končal na 23. mestu, brez točk sta ostala Anže Semenič na 31. in Mark Hafnar na 33. mestu.

Celinski pokal, skupno je najboljši Anže Semenič na 7. mestu, se bo nadaljeval v nemškem Brotterodeju prihodnji konec tedna.