Zimski športi

Noel slavil drugo zaporedno zmago v Wengnu, Hadalinu dobro uvrstitev odnesla napaka

Wengen, 19. 01. 2020 11.39 |

M.J./T.Š./STA
2

Alpski smučarji se za zaključek wengenskega pokala Lauberhorn merili v slalomu za svetovni pokal. Zmago je slavil Francoz Clement Noel. Štefan Hadalin je zasedel 26. mesto, Žan Kranjec je še na tretjem zaporednem slalomu odstopil.

Štefan Hadalin
Štefan Hadalin FOTO: AP

V vodstvu je bil po prvi vožnji Francoz Clement Noel, ki je lani v Wengnu prvič v karieri zmagal. Trenutno najboljši slovenski slalomist Štefan Hadalin je bil 13., Žan Kranjec je še na tretjem zaporednem slalomu odstopil. Drugi je bil vodilni v skupnem in slalomskem seštevku Norvežan Henrik Kristoffersen (+0,67), tretji pa Avstrijec Marco Schwarz (+0,73). Četrta Francoz Alexis Pinturault in Švicar Ramon Zenhaeusern sta zaostajala že skoraj sekundo (+0,99).

V drugi vožnji je Noel ubranil vodsto, tudi Kristofferson je zadržal drugo mesto, zaostal  je 40 stotink sekunde, tretji pa je bil presenetljivo Rus Aleksander Horošilov (+0.83), ki si je stopničke priboril z izvrstno drugo vožnjo, po prvi je bil šele deveti. Pred današnjo tekmo je imel v skupnem seštevku Francoz Alexis Pinturault dve točki prednosti pred Kristoffersenom, po današnji tekmi pa je vodstvo spet prevzel Norvežan. Pinturault je namreč po četrtem mestu po prvi vožnji, ki si ga je delil z domačinom Ramonom Zenhaeusernom, v drugi odstopil. Švicar pa je padel na peto, ki si ga je razdelil z rojakom Danielom Yulom.

Štefan Hadalin, ki je nastopil s startno številko deset, je v cilj prišel na osmo mesto z zaostankom 1,57 sekunde. V nadaljevanju ga je prehitelo pet smučarjev in je po prvi vožnji na 13. mestu. To je bil dober obet za finalno vožnjo, a je Hadalin naredil večjo napako in krepko zaostal, tako da je sicer prišel do točk, a je zasedel 26. mesto.  Žan Kranjec, vodilni v veleslalomskem seštevku, je v spodnjem delu prve vožnje naredil napako in ostal brez uvrstitve.

1. Clement Noel (Fra)                  1:46,43        50,72 55,71
 2. Henrik Kristoffersen (Nor)          1:46,83 +00,40 51,39 55,44
 3. Alexander Choroschilow (Rus)        1:47,26 +00,83 52,15 55,11
 4. Sebastian Foss-Solevaag (Nor)       1:47,28 +00,85 51,90 55,38
 5. Daniel Yule (Švi)                   1:47,33 +00,90 52,20 55,13
  . Ramon Zenhäusern (Švi)              1:47,33 +00,90 51,71 55,62
 7. Marco Schwarz (Avt)                 1:47,34 +00,91 51,45 55,89
 8. Tanguy Nef (Švi)                    1:47,48 +01,05 51,93 55,55