Domen Prevc je na krilih sobotne ekipne zmage, desete v slovenski skakalni zgodovini, v katero je vtkal zelo velik delež, prepričljivo vodil že po prvi seriji (232,8). Drugi je bil najboljši posameznik zime Rjoju Kobajaši (221,9), tretji pa presenetljivo Poljak Jakub Wolny (220,3), na koncu le mesto nižje. Anže Semenič je bil deveti (199,9), Peter Prevc 19.,Timi Zajc pa 20. Semenič je v finalu izgubil deset mest, Zajc pet, napredoval pa je Peter Prevc in se prebil v sredino druge deseterice.
Domen Prevc je imel največjo daljavo uvodne serije in je edini na tekmi presegel 140 metrov (141). Kobajaši je zaostal štiri metre, v finalu pa je Japonec dodal še dva in mlajši od obeh bratov Prevc na tekmi je imel težko nalogo, da ohrani najboljši položaj. A 232,5 metra je bilo dovolj, da je za desetinko točke ugnal Kobajašija. Ta je na turneji Raw Air le za 2,9 točke, kar je manj kot tri metre v desetih skokih na štirih skakalnicah, v skupnem seštevku ugnal Krafta, ki je leta 2017 slavil na tedaj prvič predstavljeni norveški turneji.
"Še en sanjski dan v mojem življenju! Ne v službi, ker jaz v tem kar delam, uživam. To ni služba. V finalnem skoku se mi je zalomilo takoj iz rampe. Postavil sem se v zakrčen, neuravnovešen položaj, kjer na mizi noga ni mogla narediti toliko kot v prvem skoku in posledično ni bilo toliko hitrosti v zraku, kot v prvem skoku, a sem se uspel nekako uloviti v drugem delu in izpraskati tiste metre, ki sem jih potreboval. Da sem zmagal za desetinko, sem opazil šele, ko sem gledal rezultate. Pred tem sem samo gledal, ali bo šlo čez ali ne in ko je šlo, sem si rekel, to je to, dobro je. Za mano je res odličen vikend. Danes mi je uspela zelo v redu tekma. Prvi skok je bil odličen, perfekten, drugi se mi je malo ponesrečil, a je bil dovolj za zmago. Presrečen sem, da grem domov iz Vikersunda z dvema zmagama," je bil zadovoljen Prevc, ki je prvič v karieri slavil na letalnici.
Peta zmaga v karieri
Devetnajstletni Domen Prevc je slavil 68. posamično slovensko zmago in petič v karieri stopil na najvišjo stopničko zmagovalnega odra v tem tekmovanju. To mu je uspelo prvič po skoraj treh letih. Vse prejšnje štiri zmage je zabeležil v razmaku dobrega meseca dni, ko je bil novembra in decembra 2016 najboljši v Kuusamu, Klingenthalu, Lillehammerju in Engelbergu. Pred njim so v zgodovini slovenskih smučarskih skokov po številu zmag zgolj štirje, njegov starejši brat Peter Prevc (22 zmag), Primož Peterka (15), Primož Ulaga (9) in Robert Kranjec (7).
Zelo zgodaj je opozoril nase in takratni slovenski trener Goran Janus je moral skupaj s sodelavci zelo skrbno načrtovati njegov razvoj. V svetovnem pokalu je prvič tekmoval 21. novembra 2015, ko je na ekipni tekmi z bratom Petrom, Jurijem Tepešem in Anžetom Laniškom sodeloval pri osvajanju drugega mesta.
Le dan pozneje je na svoji prvi posamični tekmi na najvišji ravni posegel med deseterico z osmim mestom, 19. decembra pa je v Engelbergu prvič stopil na zmagovalni oder, ko se je uvrstil takoj za Petrom, in tedaj se je prvič v zgodovini zgodilo, da sta dva brata na tekmi za svetovni pokal v smučarskih skokih zasedla prvi mesti. Po skupnem 14. mestu v pokalu v sezoni 2015/16 in šestem v naslednji je v minuli zasedel šele 33. mesto, v tej pa je bil sicer nekaj boljši, vendar pred Vikersundom na robu dvajseterice.
KOMENTARJI (95)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.