Zimski športi

Vseh sedem slovenskih orlov uspešnih v kvalifikacijah, najboljši znova Damjan

Nižni Tagil, 01. 12. 2017 16.25 |

Na tretjo posamično tekmo letošnje sezone svetovnega pokala v smučarskih skokih, prvo v ruskem Nižnem Tagilu, se je prvič v tej sezoni uvrstilo vseh sedem slovenskih skakalcev, ki so nastopili v kvalifikacijah. Najboljši od Slovencev je bil Jernej Damjan na devetem mestu.

Anže Lanišek je skočil 121 metrov, zbral 111,4 točke, kar je bilo dovolj za 49. mesto med 70 nastopajočimi. S 122.5 metri in 112,0 točkami je uvrstitev na tekmo ujel tudi Robert Kranjec, ki je zasedel 46. mesto. Timi Zajc prav tako ni imel težav z uvrstitvijo na svojo drugo posamično tekmo, s 126.5 metri in 124,4 točkami je osvojil 28. mesto. Tilen Bartol je s 132 metri ter 137,0 točkami končal na 14. mestu, pred Petrom Prevcem (127.5 m / 132,2 točk) na 19. in Anžetom Semeničem (127 m / 129,7 točk) na 21. mestu. Najboljši Slovenec je bil zmagovalec Ruke, Jernej Damjan, ki je s 130 metri in 138,8 točkami zasedel 9. mesto.

V dveh serijah uradnega treninga je bil med Slovenci najbolj razpoložen Bartol, ki je v prvi seriji s 133 metri postavil daljavo serije, v drugi pa je imel s 127 metri deveto daljavo.

Kvalifikacije je sicer dobil Nemec Markus Eisenbichler z daljavo 133.5 metra in 143,5 točkami, najdaljši je bil s 135 metri Norvežan Anders Fannemel, ki je zasedel 8. mesto. V Rusijo niso pripotovali najboljši Japonci na čelu z vodilnim tekmovalcem v skupnem seštevku točkovanja svetovnega pokala, Junširom Kobajašijem.

Jernej Damjan, ki je slavil zmago v Ruki, je bil najboljši Slovenec v kvalifikacijah pred posamično tekmo svetovnega pokala v Rusiji. FOTO: AP