Clementu slalomska zmaga, Hadalin med dvajseterico

Chamonix, 08. 02. 2020 10.55 |

T.Š./STA
1

V Chamonixu je bil na sporedu moški slalom za točke svetovnega pokala. Zmago je slavil Francoz Noel Clement, od dveh slovenskih smučarjev se je v finalno vožnjo uvrstil Šefan Hadalin in zasedel 18. mesto.

Na sporedu je bil deveti slalom letošnje sezone svetovnega pokala, na startu je bilo 67 smučarjev. V obeh vožnjah slaloma v Chamonixu je spomladansko vreme krojilo razmere na progi ter razplet tekme. V prvi vožnji je odstopilo 18 tekmovalcev, v drugi pa kar deveterica ni končala tekme.

V vodstvu je bil po prvi vožnji Švicar Daniel Yule, ki je imel 23 stotink sekunde prednosti pred Francozom Clementom Noelom, tretji je bil (s startno številko 20) Italijan Stefano Gross (+0,47). Na startu sta bila dva slovenska smučarja. Štefan Hadalin je s startno številko 17 ob prihodu v cilj zasedel enajsto mesto in nato zdrsnil za nekaj mest, a brez težav zadržal mesto za finalno vožnjo, bil je 15. (+1.54). Žan Kranjec je šel na progo s številko 31, a je bil na koncu "prekratek" in je ostal zunaj trideseterice in tudi brez nastopa v drugem teku. Zasedel je 39. mesto (+2.74). Norvežan Henrik Kristoffersen, vodilni slalomist sezone, je odstopil.

Drugi vožnja je ponudila spremembo na vrhu, Yule je odstopil, zmago pa je slavil Francoz Noel. Drugo in tretje mesto sta zasedla Norvežan Timon Haugan in Avstrijec Adrian Pertl. Hadalin je zasedel 18. mesto (+2.16). Noel je prišel do še tretje slalomske zmage v sezoni, pred Chamonixom je slavil tudi v Zagrebu in Wengnu. Z novimi stotimi točkami pa se je zavihtel na drugo mesto v slalomskem seštevku. Ima že 550 točk in je za 55 točk prehitel Yula, za Kristoffersenom pa zaostaja zgolj dve točki.

Kristoffersen in Pinturault ostajata na prvih dveh mestih v seštevku zime. Kristoffersen pa bo imel tudi po Chamonixu oblečeno rdečo majico vodilnega slalomista. Si je pa s ponesrečenim Chamonixom zelo otežil boj za drugi mali slalomski globus. Pred začetkom zime je kazalo, da se bo po slovesu avstrijskega asa Marcela Hirscherja zlahka znebil statusa večno drugega. Edini slalomski globus ima iz leta 2016.

Hadalin še ne kaže predstav, s katerimi bi si zagotovil stalno članstvo v prvi jakostni skupini. Najboljši preblisk je imel v Madonni di Campiglio s sedmim mestom, le še v Adelbodnu je bil v najboljši petnajsterici s 14. mestom. Vrhničan, ki je bil po prvi vožnji 15., je na koncu z zaostankom 2,16 sekunde zasedel 18. mesto. Manjša tolažba je, da je to njegov najboljši dosežek na slalomih za svetovni pokal v Chamonixu.

Na sporedu so le še trije specialni moški slalomi. Na Japonskem v Naebi 23. februarja, v Kranjski Gori 15. marca in finalni v Cortini d'Ampezzo 22. marca.