Zimski športi

Za biatlonsko prihodnost se ni bati: štafeta mladink do srebra na SP

Dunaj, 05. 03. 2021 15.46 |

Slovenska ekipa nadaljuje z vrhunskimi predstavami in z zbiranjem odličij na mladinskem svetovnem prvenstvu v biatlonu v avstrijskem Obertilliachu. Tokrat so blestele Klara Vindišar, Kaja Zorč in Lena Repinc. Repinčeva, tudi udeleženka članskega SP februarja na Pokljuki, je na prvenstvu osvojila še četrto kolajno.

Lena Repinc je blestela že na posamični tekmi.
Lena Repinc je blestela že na posamični tekmi. FOTO: Twitter

Klara Vindišar, Kaja Zorč in Lena Repinc so na štafeti poskrbele za novo izjemno uvrstitev. Naše biatlonke so vsega skupaj naredile osem poprav in s 13,2 sekunde zaostanka za francosko ekipo prišle do naslova mladinskih podprvakinj. Slovenski nastop je začela Vindišarjeva, ki je Zorčevi predala kot sedma, slednja pa je ekipo z zelo dobrim tekom pripeljala na tretje mesto, pol minute za Francijo in Italijo, Jasno je bilo, da bo 17-letna Repinčeva napadala kolajno. Uspelo ji je prehiteti Italijanko, za Francozinjo pa si je na strelišču privoščila popravo preveč in zasedla drugo mesto z zaostankom 13 sekund.

Na tekmi štafet za mladince so naše barve branili Drejc in Pavel Trojer ter Mark Vozelj. Nastop se žal ni odvil po načrtih, saj so kazenski krog obiskali kar šestkrat, zaradi česar so se na koncu uvrstili na 18. mesto.