Zimski športi

Zadnji ženski veleslalom leta povsem v znamenju Shiffrinove, Hrovatova 11.

Lienz, 28. 12. 2019 15.02 |

Najboljše veleslalomistke sveta so opravile z zadnjo preizkušnjo v omenjeni alpski disciplini v letošnjem koledarskem letu. V obeh vožnjah je bila prepričljivo najboljša ameriška zvezdnica Mikaela Shiffrin, ki je najbližjo zasledovalko - Italijanko Marto Bassino - prehitela za kar sekundo in 36 stotink. Zmagovalni oder je s 3. mestom dopolnila Avstrijka Katharina Liensberger. Meta Hrovat je bila 11.

Ameriška alpska smučarka Mikaela Shiffrin je zmagala na zadnjem veleslalomu za svetovni pokal v koledarskem letu 2019 v avstrijskem Lienzu. Drugo mesto je osvojila Italijanka Marta Bassino, tretja pa je bila Avstrijka Katharina Liensberger. Za najboljši slovenski dosežek je poskrbela Meta Hrovat na 11. mestu, Tina Robnik je točke osvojila s 26. mestom.

Shiffrinova je še utrdila vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. V veleslalomskem seštevku je druga. Vodi pa tokrat četrtouvrščena Italijanka Federica Brignone.

Mikaela Shiffrin je prepričljivo dobila zadnji veleslalom v letošnjem koledarskem letu. FOTO: Damjan Žibert