Zimski športi

Žak Mogel drugi v Klingenthalu

Klingenthal, 29. 09. 2018 19.19 |

Slovenski smučarski skakalec Žak Mogel (275,3 točke) je na sobotni tekmi poletnega celinskega pokala v Klingenthalu zasedel drugo mesto. Pred njim se je uvrstil Rus Dmitrij Vasilev (278,7), tretje mesto pa je zasedel Nemec David Siegel (274,8). Mogel je v prvi seriji dosegel daljavo 127 m, v drugi pa je bil najdaljši s 137,5 metra dolgim skokom.

Anže Semenič

Na tekmi je nastopilo še pet Slovencev. Anže Semenič je zasedel šesto, Bor Pavlovčič 11. in Domen Prevc 16., medtem ko se Jan Bombek in Rok Tarman nista prebila v finalno serijo najboljših 30 skakalcev.

Žak Mogel je pred nedeljsko sklepno tekmo poletnega celinskega pokala na drugem mestu s 489 točkami. Zanesljivo vodi Avstrijec Philipp Aschenwald z 814 točkami, tretjeuvrščeni Švicar Killian Peier je zbral 448 točk.