Zimski športi

Noel ugnal Hirscherja, Hadalin z najboljšo slovensko uvrstitvijo

Kitzbühgel, 26. 01. 2019 10.51 |

Kitzbühel je gostil tekmo moškega slaloma za svetovni pokal. Zmagal je Francoz Clement Noel, Marcel Hirscher pa je bil drugi, čeprav je bil po prvi vožnji šele na 9. mestu. Od trojice slovenskih smučarjev sta bila v finalu dva, Štefan Hadalin je zasedel 12. mesto, Žan Kranjec je bil 24..

Clement Noel
Clement Noel FOTO: AP
Na tradicionalnem prizorišču svetovnega smučarskega pokala so se merili najboljši slalomisti. V Kitzbühlu je po prvi vožnji vodil Švicar Ramon Zenhäusern, drugi je bil Francoz Noel Clement (+0.12), tretji pa Francoz Alexis Pinturault (+0.17). Dva odlična slalomista se nista najbolje znašla v težkih pogojih, Marcel Hirscher je bil 9., Henrik Kristofferson pa šele 11.

A sta tako Kristoffersen in predvsem Hirscher v drugi vožnji pokazal svoje kvalitete. Hirscher je ob prihodu v cilj prevzel vodstvo in do konca ga je prehitel le zmagovalec, Noel. Hitrejši je bil za 29 stotink sekunde, tretji je bil Pinturault (+0.36), četrti Kristoffersen (+0.53), Zenhäusern pa je ostal brez stopničk, zasedel je šesto mesto. Za Noela je to druga slalomska zmaga v sezoni, najhitrejši je bil v Wengnu, v Adelbodnu pa je zasedel drugo mesto.

Štefan Hadalin je imel za razliko od preostalih dveh slovenskih tekmovalcev startno številko med najboljšo trideseterico (21) in jo je dobro izkoristil. Po prvi vožnji je zasedel 12. mesto (+1.47). V finale se je uvrstil tudi Žan Kranjec, s številko 73 je prismučal na 25. mesto (+2.19). Po finalni vožnji sta oba slovenska smučarja ostala približno na enakih mestih, Hadalin je zasedel 12. (+2.15), Kranjec pa je izboljšal uvrstitev za eno mesto (24., +3.52).