Zimski športi

Na Holmenkollnu zmaga Iraschko-Stolzeve, Križnarjeva najboljša Slovenka

Oslo, 10. 03. 2019 11.27 |

Na ženski tekmi smučarskih skakalk svetovnega pokala na slovitem Hollmenkolnu je prepričljivo zmagala Avstrijka Daniela Iraschko-Stolzeva, drugo in tretje mesto sta zasedli nemški skakalki. Od slovenske peterice skakalk je bila najboljša Nika Kiržnar, zasedla je osmo mesto.

Na nedeljski tekmi premierne RAW AIR turneje za smučarke skakalke je na Holmenkollnu zmagala Avstrijka Daniela Iraschko-Stolzeva, druga je bila Nemka Juliane Seyfarth, tretja je bila njena rojakinja Katharina Althaus.

Skozi kvalifikacije se je na tekmo uvrstilo pet slovenskih skakalk: Maja Vtič, Špela Rogelj, Nika Križnar, Jerneja Brecl in Urša Bogataj. Po prvi seriji današnje preizkušnje je bila najvišje uvrščena Breclova na sedmem mestu, Križnarjeva je bila 12., Rogljeva 14., Bogatajeva 17., Vtičeva pa se ni uvrstila v finale, končala je na 39. mestu. Po prvi seriji je vodila Iraschko-Stolzeva pred Nemko Ramono Straub in Japonko Saro Takanaši.

Nika Križnar
Nika Križnar FOTO: Damjan Žibert

V finalni seriji je prišlo do precejšnjih sprememb na vodilnih položajih. Iraschko-Stolzeva je zanesljivo ubranila prednost in zmagala z lepo prednostjo (209 točk), na naslednji dve mesti sta se uvrstili Nemki, Seyfarthova (194,3 točke) in Althausova (193,3), ki sta bili po prvi seriji šele na osmem oziroma devetem mestu. Praznih rok sta ostali Straubova (ob doskoku v finalni seriji je padla) in Takanašijeva.

Najboljša od Slovenk je bila Nika Križnar na osmem mestu (176 točk). Špela Rogelj je zasedla 13. mesto (154,8), Urša Bogataj 15. (151,3) in Jerneja Brecl 19. mesto (142,1).

1. Daniela Iraschko-Stolz (Avt)    209,0 (120 m/121 m)
 2. Juliane Seyfarth (Nem)          194,3 (114,5/121)