Zmaga mladih košarkarjev

Nova Gorica, 07. 07. 2007 20.51 |

Mladi slovenski košarkarji so v 2. krogu evropskega prvenstva v Novi Gorici premagala Francijo s 84:78.

Slovenci so po Srbih premagali še Francoze.
Slovenci so po Srbih premagali še Francoze. FOTO: POP TV

Mladi slovenski košarkarji so na EP v Novi Gorici dosegli še drugo zmago. Potem ko so prvi dan tekmovanja premagali prve favorite in branilce naslova iz Srbije, so drugi dan vzeli skalp še Franciji, ki po mnenju strokovnjakov tudi sodi v krog reprezentanc za medalje. Slovenija si je tako praktično že zagotovila prvo mesto v predtekmovalni skupini A, saj jo v zadnjem krogu - v nedeljo ob 18. uri - čaka le še formalni obračun z vrstniki z Madžarske.

Varovanci selektorja Aliloviča so vodili večji del srečanja, najvišje v zadnji četrtini s 70:59, toda podobno kot proti Srbiji so v zadnji minuti dovolili, da se jim je tekmec nevarno približal. Zavoljo težav z osebnimi napakami ključnih igralcev Slovenije so se Francozi 20 sekund pred koncem s tremi prostimi meti Nanda De Cola približali na vsega dve točki zaostanka (78:80). A enako kot dan prej, je Jan Močnik ohranil mirne živce na črti prostih metov in enajst sekund pred zadnjo sireno zadel za vodstvo s štirimi točkami prednosti. Zasluženo zmago Slovenije - deveto v nizu vključno s pripravljalnimi tekmami - je s polaganjem potrdil Mlakar.

Pri Sloveniji je pet igralcev doseglo ali preseglo mejo desetih doseženih točk. Prvi strelec je bil Mlakar z 18 točkami, Močnik je dosegel eno manj in zbral 6 podaj, Vidmar je 14 točkam dodal 8 skokov, Klobučar je vknjižil 12 točk, od tega 10 v prvi četrtini, Krušič pa se je v statistiko zapisal z 10 točkami in 7 skoki.

Dvorana OŠ Milojke Štrukelj, gledalcev 1500, sodniki: Kennerman (Turčija), Obradovič (BiH), Čekov (Bolgarija).
Slovenija: Preldžič 8 (4:6), Močnik 17 (6:10), Klobučar 12 (3:3), Mlakar 18 (4:4), Lorbek 2 (2:4), Koštomaj 3 (3:4), Krušič 10 (2:4), Vidmar 14 (2:3).
Francija: Cel 8 (1:1), Judith 6 (2:2), De Colo 8 (4:5), Le Pellec 10, Sy 2, Curti 10 (4:7), Causeur 2 (2:2), Koma 20 (4:4), Salmon 12 (1:2).
Prosti meti: Slovenija 26:38, Francija 18:23.
Met za tri točke: Slovenija 4:17 (Mlakar 2, Klobučar, Močnik), Francija 2:22 (Salmon, Cel).
Osebne napake: Slovenija 23, Francija 29.
Pet osebnih: Vidmar (37.).