Zmaga ZM Olimpije

Ljubljana, 16. 01. 2006 20.13 |

Hokejisti ZM Olimpije so v prvi četrtfinalni tekmi mednarodne lige premagali Medveščak s 3:1.

Trener Olimpije Andrej Brodnik je svoje hokejiste kljub trem zaporednim visokim zmagam opozarjal, da so tekme končnice povsem druga zgodba, še posebno zagrebški Medveščak pa je v teh tekmah še kako nevaren. Toda njegovih opozoril igralci očitno niso jemali preveč resno in so se dolgo časa mučili z nasprotnikom.

Ob koncu drugega dela jim je le uspelo, ko sta Šivic in Tavželj premagala Slovenca v vratih Medveščaka Anžeta Ulčarja. Ko je v 42. minuti Zupančič po podaji Badiure v igri štiri na štiri povišal na 2:0, so si mnogi oddahnili, še bolj pa po zadetku Žemve v 54. minuti. Le nekaj trenutkov zatem bi lahko Kralj še četrtič zatresel mrežo Medveščaka, a je iz neposredne bližine na prazna vrata streljal mimo. Častni zadetek je Medveščak dosegel 41 sekund pred koncem, ko je bil v svojem tretjem poskusu uspešen Slovenec Boštjan Kos.

Pri igri ZM Olimpije je v oči najbolj bodla slaba realizacija ob premoči, saj domači prednosti hokejista več na ledu kar osemkrat niso znali izkoristiti. Jutri bo ob 17.30 na sporedu že druga tekma četrtfinala, ki bi Zmajčkom ob primeru zmage že zagotovila polfinalni nastop.

Hala Tivoli, gledalcev 200, sodniki: Trilar, Lešnjak in Hribar (vsi Slovenija).
Strelci: 1:0 Šivic (Tavželj, 39.), 2:0 Zupančič (Badiura, 42.), 3:0 Žemva (Šivic, 54.), 3:1 Kos (Žibret, 60.).
Kazenske minute: ZM Olimpija 6, Medveščak 20 + 30 minut.

-----------------------------------------------------------------------------------

ZM Olimpija - Medveščak 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)