Zmajčki ostajajo kralji Ljubljane

Ljubljana, 15. 12. 2007 20.53 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 14. krogu lige NLB premagali Geoplin Slovan z 91:67 (26:25, 50:37, 59:48).

Union Olimpija je po dveh zaporednih porazih na domačem parketu vendarle zabeležila skupno osmo zmago v ligi NLB. V prvem od dveh obračunov v enem tednu s slovenskima predstavnikoma je premagala Geoplin Slovan, predstava obeh moštev pa je bila pod vsako kritiko.

Jan Močnik je proti Slovanu dosegel šest točk.
Jan Močnik je proti Slovanu dosegel šest točk. FOTO: Damjan Žibert

Na začetku tekme sta si ekipi privoščili petnajstminuto "ogrevanje" brez iger v obrambi. V prvi četrtini je tako padlo kar osem trojk, Geoplin Slovan pa je v prvih treh minutah in pol druge četrtine zadel prav v vsakem napadu. Šele ko je trener Memi Bečirović vzel minuto odmora in opozoril svoje igralce, da naj vendarle igrajo košarko, saj je približno 700 gledalcev plačalo vstopnico, so se gostitelji prebudili. Z bolj agresivno obrambo so Moščanom dovolili vsega eno točko do zaključka polčasa, sami pa jih natresli 15 (50:37). Toda to je bil le preblisk, saj se je slaba, raztrgana in neatraktivna predstava nadaljevala v drugem polčasu.

Janez Rajgelj je danes s tribune spremljal klun, kjer službuje in kolektiv, kjer je bil nekoč prvi operativec. FOTO: Damjan Žibert

Rezultat po skoraj devetih minutah igre v tretji četrtini je bil 7:6 za Union Olimpijo. Na srečo tistih, ki so prišli v Tivoli, se je tekma hitro končala. Končni izid: 91:67. Union Olimpija bo v naslednjem krogu 22. decembra gostovala v Domžalah, Geoplin Slovan pa bo že dan prej gostil ekipo Široki Prima pivo.

Union Olimpija - Geoplin Slovan 91:67 (26:25, 50:37, 59:48)

Union Olimpija: Dončić 5, Močnik 6, Mulalić 6, Dragić 11, Rizvić 4, Milič 4, Hukić 9, Begić 2, Bailey 4, Zupan 23, Taylor 17

Geoplin Slovan: Clemons 21, Vesely 4, Klobučar 2, Dragić 3, Novak 4, Jovanović 5, Šamadan 6, Nikolić 2