Šport

Znani prvi nosilci zastav

Zagreb/Praga, 03. 08. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Hrvaška in Češka sta že sporočili imena športnikov, ki bosta nosila njuni državni zastavi na otvoritvi letošnjih olimpijskih iger.

Hrvaško zastavo bo nosil vaterpolist Dubravko Šimenc, je včeraj sklenil Hrvaški olimpijski komite. Poleg Šimenca sta bila v kombinaciji še veslač Igor Boraska in rokometaš Slavko Goluža. Za 38-letnega Šimenca bodo igra v Grčiji že četrte. Leta 1988 je v Seulu s tedanjo Jugoslavijo osvojil celo zlato medaljo, leta 1996 v Atlanti s Hrvaško pa srebrno.

Čast nošenja češke zastave pa je pripadla plavalcu Kvetoslavu Svobodi, pa je potrdilo vodstvo češke delegacije za Atene. Šele 21-letni Svoboda bo na OI nastopil drugič, plaval pa bo na 200 m prosto. Prvotni predlog češke delegacije je bil, da zastavo nosi dvakratna olimpijska prvakinja kajakašica Stepanka Hilgertova, ki pa je imela nedavno poškodovano roko in je ponudbo zavrnila z utemeljitvijo, da roke ne želi po nepotrebnem obremenjevati.

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij