Po besedah predsednika LDS so liberalni demokrati veliko prispevali k razvoju mlade države in čutijo odgovornost zanjo in zato si bodo tudi prizadevali, da naša demokratična pot v Evropo postane nepovratna. Liberalni demokrati, kot vodilna politična sila v državi, se morajo zavedati svojega poslanstva, zato ni dovolj ozirati se v minulih deset let, ki so osnova za tisto, kar danes imamo, temveč morajo ljudem dati zgled, biti morajo verodostojni ter imeti pravi odnos do države in do ljudi.
Prvi mož LDS je še povedal, da je liberalna demokracija stranka prihodnosti, ki skuša graditi Evropo brez vojn in konfliktov, ki so zaznamovali tudi našo zgodovino. Povezali se bomo, meni Drnovšek, z Evropejci ter v njihovi družbi skušali našim otrokom zagotoviti mir, solidarnost in pozitivno povezovanje. Vse težave pa bo treba reševati na demokratičen način. "Evropa ne more biti nekaj umetelnega, ker ljudje to ne bodo sprejeli. Zato mora Evropa premagati demokratični deficit in zagotoviti transparentnost," je prepričan Drnovšek.
Udeležence srečanja je nagovoril tudi Hans Dietrich Genscher, ki je poudaril slovenske dosežke v desetih letih po osamosvojitvi in izrazil veselje ob skorajšnji vključitvi Slovenije v Evropsko unijo. Kot je dejal, so bili pred desetimi leti redki tisti, ki so verjeli v Slovenijo in njeno samostojno prihodnost. Po njegovih besedah smo Slovenci v minulem desetletju prehodili uspešno pot, kajti naša država s svojim zgledom danes lahko ostalim jugoslovanskim republikam nakaže pot v demokracijo.