"Že ob prevzemu direktorske funkcije sem poudarila, da bom vse svoje moči uporabila za rešitev podjetja pred stečajem. V petek sem na sodišču vložila predlog za prisilno poravnavo, ki zaposlene lahko obvaruje pred izgubo delovnih mest, tovarno pred stečajem, upnike pa pred izgubo njihovega dela premoženja. Nemškega partnerja, podjetje Elefanten, sem prepričala, da svojega naročila ne prekliče in ne odpelje svojih delovnih strojev in materiala, kar pomeni, da imamo dela vsaj za mesec dni," je pojasnila Račičeva.
Delavci Tola, ki so sicer lastniki 40 odstotkov podjetja, zahtevajo izplačilo aprilskih plač, regresa za letni dopust- pri tem so že pripravljeni popustiti - in povračila stroškov prevoza na delo, prav tako pa zahtevajo preučitev odgovornosti nadzornega sveta Tola pri imenovanju stare in nove uprave podjetja in pregled poslovnih pogodb, ki naj ne bi bile sklenjene v interesu Tola. Po trditvah delavcev že sklenjene pogodbe o dodelavnih poslih predvidevajo izplačilo 20 pfenigov na minuto dela za vsakega Tolova delavca, kar zadošča le za izplačilo neto plač.
Po neuradnih podatkih naj bi dolg Tola znašal več kot njegova knjigovodska vrednost (ta znaša 156 milijonov tolarjev). O predlogu prisilne poravnave bo odločalo celjsko sodišče. Če bo uspela, bodo Tolovi delavci poplačani v naslednjih petih letih. Račičeva pa tudi pričakuje, da jim bo v prisilni poravnavi uspelo doseči odpis dela obveznosti.