Naslovnica

Stavke v Grčiji in Italiji ohromile promet

Atene/Rim, 20. 03. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Stavke grških in italijanskih letaliških delavcev so danes ohromile letalski promet v obeh državah. V Grčiji so se uslužbencem nacionalnega letalskega prevoznika pridružili še uslužbenci državne železnice, kar je povzročilo tudi hude težave v železniškem prometu. Stavko za nedoločen čas pa so že včeraj sprožili tudi atenski avtobusni prevozniki in s tem praktično ohromili celoten cestni promet v grški prestolnici.

Zaradi celodnevne stavke uslužbencev grškega nacionalnega letalskega prevoznika Olympic Airways so bili odpovedani vsi današnji domači leti, mednarodni promet pa naj bi potekal normalno. Grški prometni delavci naj bi stavkali predvsem zaradi vladnih načrtov za privatizacijo nacionalnih prevoznikov, pa tudi zaradi slabih delovnih razmer.

V Italiji so kontrolorji letenja na največjih letališčih stavko napovedali za čas med 11. in 15. uro, v Rimu pa naj bi stavka trajala od 10. do 18. ure. Zaradi stavke so ovirani predvsem poleti in pristanki v Italiji, medtem ko naj bi preleti potekali nemoteno.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi