Branko Suhy, ki je decembra srečal Abrahama, sodi med izstopajoče slovenske umetnike. Na Akademiji za likovno umetnost vodi slikarski oddelek. Njegovo dosedanje delo je zbrano v treh zajetnih monografijah. Od leta 1988 je predsednik bienala slovenske grafike, ki vsako drugo leto poteka na Otočcu in v Novem mestu. Suhy v osebnostno prepoznavni likovni govorici sledi preoblikovanju predmetnost z abstrahiranjem v sproščene barvne like na način, ki ga je v umetnost vnesel modernizem XX. stoletja. Umetnikov motivni svet tvorijo školjke, zmečkane tube z majonezo, prizori z eksotičnih plaž, listi iz grafične beležke.
Dušan Bučar, rojen leta 1958, tokrat razstavlja kipe, izdelane v tradicionalnih kiparskih tehnikah, v katerih ohranja starejše postopke, poleg njih pa še videoobjekt in interaktivno računalniško umetniško delo, ki se predvaja in soustvarja na računalniškem ekranu. Tako je ista ideja uresničena z različnimi likovnimi sredstvi. Prava in navidezna (virtualna) resničnost vključuje več medijev hkrati v procesu nastajanja umetniškega dela, je ob razstavi zapisal Miloš Bašin.
Tomaž Lunder, fotograf in grafični oblikovalec, je s serijo petih fotografij pod naslovom Sanje zmagal na fotografskem natečaju Tobačne Ljubljana na temo Užitek življenja. Od torka do petka, med 12. in 16. uro, si bo v Tobačnem muzeju do 2. februarja moč ogledati dva njegova ciklusa: Portreti in American dreams. Škofjeločan Lunder, rojen leta 1955, je nekaj let delal kot elektroinženir, zdaj je svobodni umetnik. Lani je imel vrsto samostojnih razstav - v Izoli, Umagu, Mariboru in Celju.