Naslovnica

Suzuki z manj dobička

Tokio, 22. 05. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Japonski proizvajalec avtomobilov Suzuki Motor je v minulem poslovnem letu, ki se je končalo 31. marca, zabeležil 20-odstotni padec dobička. Dobiček podjetja se je zmanjšal zaradi izdatkov za nadomestila za upokojevanje.

Japonski proizvajalec avtomobilov je tako zabeležil 164,5 milijona dolarjev dobička, medtem ko je v poslovnem letu pred tem zabeležil 218,5 milijona dolarjev dobička. Suzuki je sicer v minulem poslovnem letu zabeležil 5,2-odstotno porast prodaje, ki se je povzpela z 12 na 13 milijard dolarjev.

Za tekoče poslovno leto največji japonski proizvajalec majhnih avtomobilov in tretji največji proizvajalec motornih koles, napoveduje rahlo povečanje dobička in prodaje. Suzuki naj bi tako v tekočem poslovnem letu ustvaril 170 milijonov dolarjev dobička in 13,1 milijarde dolarjev prihodkov.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV