Predsednik uprave Telekoma Slovenije Marjan Podobnik je obisk številčne delegacije, v kateri so bili še poslovni partnerji Skupine Telekom, državnega sveta in nekaterih ministrstev, na novinarski konferenci ocenil kot uspešen. "Bil je pravočasen, kar je v razmerah, ko se išče nove priložnosti, zelo pomembno," je dejal. O znesku, ki naj bi ga Telekom namenil za uresničitev svojih načrtov v Srbiji, v slovenskem telekomunikacijskem podjetju še ne morejo govoriti. "Najprej je potrebno oceniti realnost izvedbe možnih projektov, ob tem pa ugotoviti, kako močno podporo večinskega lastnika, države, imamo," je dejal Podobnik. Kot je opozoril, je za Telekom predvsem pomembno stališče večinskega lastnika, kdaj in na kakšen način bo opravljena prva faza privatizacije. Ob tem je izpostavil, da v slovenski delegaciji, ki je obiskala Beograd, kljub ustreznim sogovornikom na srbski strani ni bilo predstavnikov resornega ministrstva. Glede morebitnega kapitalskega vstopa v Telekom Srbije je pojasnil, da srbska vlada svojega deleža v Telekomu Srbija ne namerava prodajati, obstaja "pa možnost, da bi prišlo do zamenjave drugih lastnikov". Prednost pri nastopu Telekoma Slovenije v Srbiji imata mobilna telefonija in internet, vendar tudi "ta možnost ostaja odprta".
Poleg partnerskega sodelovanja pri projektih prenove in tehnološke posodobitve telekomunikacijske infrastrukture je bila v ospredju pogovorov možnost pridobitve tretje koncesije za mobilnega operaterja v Srbiji. Kot je povedal direktor Mobitela Anton Majzelj, bo slovenski operater v primeru sodelovanja na mednarodnem razpisu za tretjega operaterja ponudil predvsem tehnologijo GPRS. Po besedah Majzlja je Mobitel kljub dvema operaterjema, ki že delujeta na trgu, sposoben oblikovati lasten trg na podlagi ustrezne kakovosti in cen storitev. "Lotili smo se izdelave poslovnega načrta za nastop na srbskem trgu, pripravlja pa se tudi študija konkretnega primera za zagotovitev finančnih sredstev," je pojasnil. Ob tem je Mobitel sogovornikom že ponudil konkretno ugodnost, in sicer možnost sklenitve lokalnega roaminga. V Srbiji že delujeta dva operaterja mobilne telefonije, državni Telekom Srbija in Mobtel, ki je v lasti bratov Karić. Kljub temu je razvitost mobilne telefonije dokaj nizka, saj pokritost prebivalstva po neuradnih podatkih ne presega 60 odstotkov.
Razvitost omrežja fiksne telefonije v Srbiji je slaba, število fiksnih telefonskih priključkov ob 10 milijonih prebivalcev dosega približno 1,8 milijona, je pojasnil podpredsednik Telekomove uprave Miran Kramberger. Telekomunikacijska infrastruktura je zastarela, kar otežuje tudi razvoj interneta. Sogovorniki s srbskega ministrstva za telekomunikacije so ob tem izrazili nezadovoljstvo nad italijansko-grškimi lastniki srbskega telekoma (v rokah imajo 49-odstotni delež), saj premalo vlagajo v razvoj. "Zato je pogled na možnost nastopa Telekoma Slovenije v Srbiji zdaj precej drugačen," je povedal Kramberger. V Beogradu so se dogovorili tudi o čimprejšnji vzpostavitvi neposredne povezave z internetnim ponudnikom srbskega telekoma, kar bo boljšo komunikacijo omogočilo predvsem podjetjem.