Sežig mesno-kostne moke v TEŠ bo trajal vse četrtka in poteka na bloku pet, na katerem je prejšnji torek uradno začela delovati čistilna razžvepljevalna naprava, s pomočjo katere so znižali količino emisije žveplovega oksida na omenjenem bloku za več kot 95 odstotkov.
Vodstvo termoelektrarne je na zahtevo šoštanjskega občinskega sveta v času sežiga pripravilo tudi dan odprtih vrat, in sicer vsak dan med 11. in 23. uro, ko je možno spremljati merjenja emisijskih in imisijskih koncentracij.
V TEŠ bodo danes sežgali 50 ton kostne moke, v naslednjih dveh dneh pa še 100 ton. Sežig se opravlja pri dveh različnih močeh že omenjenega petega bloka. Nastale dimne pline vzorčijo in analizirajo predstavniki mariborskega zavoda za zdravstveno varstvo in Veterinarske fakultete iz Ljubljane, produkte izgorevanja pa velenjski inštitut za ekološke raziskave Erico. Po objavljenih rezultatih teh meritev se bo uprava termoelektrarne dokončno odločila, ali se bo prijavila na razpis za rednega sežigalca mesno-kostne moke.