Naslovnica

Tol bo sanirala Račičeva

Šentjur, 23. 05. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

Sanacije šentjurske tovarne lahke obutve se je v teh dneh lotila Miša Račič, ki je dobila podporo dveh članov nadzornega sveta, predstavnik delavcev pa se je glasovanja vzdržal. Račičeva, ki je v Tolo prišla iz celjskega veterinarsko-živinorejskega zavoda, je prepričana, da je položaj v šentjurski tovarni, ki je obremenjena s 140 milijonov tolarjev dolga (od tega naj bi ji približno 15 milijonov tolarjev dolgoval tržiški Peko), pravo pogorišče, zaposleni pa že nekaj dni razmišljajo o stavki. Približno 180 delavcem Tola je Račičeva dejala, da so vsi skupaj vrženi v divjo reko, iz katere se bodo rešili le tisti, ki bodo znali najbolje plavati.

"Za prevzem direktorske funkcije v Tolu sem se odločila, ker sem čutila v sebi, da tem ljudem lahko pomagam, saj je podjetje zašlo v težave predvsem zaradi slabih odnosov, bodisi medsebojnih ali odnosov navzven. V tem trenutku je poleg odpravljanja stiske ljudi moja glavna naloga reševanje poslovanja tovarne. Grozi nam odklop elektrike, kar lahko popolnoma ustavi proizvodni proces," je povedala Račičeva, ki se bo jutri o razmerah v podjetju prvič pogovarjala s predstavnico neodvisnega sindikata celjske regije Majdo Medved.

Na vprašanje, ali bodo Tolovi delavci v prihodnjih dneh prejeli aprilsko plačo, je Račičeva odgovorila: "Delavci imajo pravico, da zahtevajo plačo in hvala bogu, da je temu tako. Vendar pa je tovarna potrebna pomoči, če jo bomo prejeli, bomo lahko izplačali plače."

O stečaju Tola, katerega največji upnik je Banka Celje, direktorica ta hip sploh ne razmišlja, saj meni, da je stečaj posilstvo in če ga ne dovoliš, ga tudi ne bo.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1515