Črna kronika

Tragedija v Mariboru: za voznika je gorela zelena luč, otrok pa rdeče ni videl, ker je bila žarnica pokvarjena

Maribor, 23. 12. 2013 13.05 1 min branja 1

Na semaforju je bila pokvarjena žarnica. (Fotografija je simbolna)

Po hudi prometni nesreči, v kateri je v Mariboru umrl otrok, so policisti ugotovili, da je otrok vozišče prečkal na prehodu za pešce, ko je za voznike na semaforju gorela zelena luč. V smeri gibanja otroka pa na semaforju ni gorela rdeča luč, ker je bila žarnica pokvarjena.

Na semaforju je bila pokvarjena žarnica. (Fotografija je simbolna)
Na semaforju je bila pokvarjena žarnica. (Fotografija je simbolna)
FOTO: Thinkstock

Po hudi prometni nesreči, ki se je včeraj popoldne zgodila na mariborski Ptujski cesti v križišču z Janševo in Špelino ulico in v kateri je umrl 6-letni otrok, so policisti ugotovili, da je otrok vozišče prečkal na prehodu za pešce, ko je za voznike na semaforju gorela zelena luč. V smeri gibanja otroka pa na semaforju ni gorela rdeča luč, ker žarnica ni delovala.

Policisti so ugotovili, da so drugi semaforji v križišči delovali brezhibno, policija oziroma vzdrževalci ceste pa do nesreče o okvari semaforja niso bili obveščeni.

Voznik osebnega avtomobila je otroka zadel s prednjim delom vozila. Po trčenju je otroka odbilo v desno, kjer je obležal na desnem prometnem pasu. Ob prihodu policistov je bil otrok v nezavesti, odpeljali so ga v UKC Maribor, kjer pa je zaradi prehudih poškodb umrl.

64-letni voznik osebnega avtomobila je bil preizkušen z alkotestom, rezultat pa je bil negativen.
 

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420