Kostume je zasnovala Elena Fajt Velikonja, glasbo sta izbrala Ravil Sultanov in Tomi Janežič, video snemanje v živo vodi Dare Kragelj, oblikovalec luči je Matjaž Brišar, dramaturgi so Primož Jesenko, Simona Ješelnik in Andrej Vajevec, vodja predstave je Janez Pavlovčič.
Tomi Janežič se je po izrednem uspehu Utve pred dvema letoma po daljšem poglobljenem iskanju spet odločil za klasika sodobne dramatike - Čehova kot tistega avtorja, ki njemu in igralskemu ansamblu omogoča najbolj ustvarjalno in plodno pot v smeri začrtane estetike. Tokrat je izbral avtorjevo najbolj znano dramo, Tri sestre. To delo je verjetno gledališko najzahtevnejša drama temeljne enigme sodobnega gledališča XX. stoletja. Čehov vznemirja s svojim svojskim strukturiranjem podobe življenja skozi posamezne like.
Režiser Janežič skozi poseben proces vaj skupaj z igralci vzpostavlja skupni besednjak predstave, temelječ na razvoju igralskega instrumentarija, samopočutja, nenehne dejavnosti, čutnega kreiranja okoliščin in navsezadnje substitucije. V tem teatru igralca se režiser namerno odreka svoji prevladujoči vlogi in se, kot pravi, odloča za delo "z nekakšno prizanesljivostjo, postopoma, počasi dajati drug drugemu možnost razvoja, učenja, drug pri drugem spodbujati koristno izkušnjo, zavest o nečem ustvarjalnem, zavest o nekem pravem delu".
Projekt bo po budvanski predpremieri doživel premiero 14. julija na Primorskem poletnem festivalu v Kopru. Tri sestre bodo že julija še enkrat odpotovale čez mejo: 28. in 29. julija jih bo Slovensko mladinsko gledališče dvakrat odigralo na Splitskem poletju. Na matičnem odru v Ljubljani bo predstavo prvič mogoče videti septembra.