Po Mihajlovićevih besedah v Srbiji vse čaka soočenje z resnico o tem, kaj vse se je dogajalo na bojiščih od Hrvaške in BiH do Kosova, in da nihče več ne bi smel zagovarjati prikrivanja zločinov samo zato, ker so bili zločini tudi na drugi strani. "Vsak zločin je individualen, ima svoje storilce in naročnike in ti morajo odgovarjati za to, kar so storili. Ne more biti odgovorno celotno ljudstvo. Z drugimi besedami, vsakdo, Hrvati, Muslimani in Albanci, naj se ukvarjajo s svojimi zločini, mi, pripadniki srbskega ljudstva in državljani Srbije, pa se moramo ukvarjati z zločini, ki so jih v našem imenu počenjali posamezniki."
Posamezni analitiki trdijo, da ta razkrivanje vest ni bila objavljena naključno oziroma da je časovno sovpadala s problemi, ki so nastali v zvezi z donatorsko konferenco za Jugoslavijo. Ta konferenca naj bi se po prvotni zamisli začela 31. maja, vendar je preložena na 29. junij, od nje pa Beograd pričakuje približno 1,3 milijarde dolarjev. Ko se je resno zataknilo pri dogovarjanju koalicijskih partnerk v zvezni vladi, srbske DOS in črnogorske SNP, o sprejetju zakona o sodelovanju s haaškim sodiščem, kar je eden od pogojev za sodelovanje ZDA na donatorski konferenci, pa se je v ZRJ začelo odkriteje govoriti o truplih s Kosova. Sredi maja je vladni kabinet Srbije tudi oznanil, da namerava kabinet premiera Zorana 195144inđića razširiti "lokalno" obtožnico proti Slobodanu Miloševiću tudi na vojne zločine.
Tednik Nedeljni telegraf v najnovejši številki piše, da je v grobiščih v bližini Beograda pokopanih od 800 do 900 trupel kosovskih žrtev in trdi, da je Slobodan Milošević osebno zaukazal odstranjevanje sledov zločinov na Kosovu. Sklep o tem naj bi bil sprejet konec marca 1999 na sestanku, ki ga je sklical tedanji predsednik ZRJ Milošević na Belem dvoru in ki naj bi se ga udeležili najvišji predstavniki srbske policije in vojske. Če bo dokazano to dejanje, potem bodo Milošević in ostali obdolženi vojnih zločinov, tako obstaja možnost, da bo srbsko pravosodje hitrejše pri preiskavi kot haaško sodišče. To naj bi pomenilo, da Miloševiću ne bo treba v Haag, saj posamezniku ni mogoče soditi za isto dejanje na dveh ločenih postopkih.