Naslovnica

Ugrabitev zahtevala tri žrtve

Rijad/Moskva, 16. 03. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V savdskoarabskem mestu Medina se je z bliskovitim napadom posebne enote končala skoraj 24-urna drama ugrabljenega ruskega letala. Tri osebe, turški potnik, stevardesa in eden od čečenskih ugrabiteljev, so pri tem umrle. Savdski specialci so se za tvegano akcijo odločili potem, ko so ugrabitelji zagrozili, da bodo letalo razstrelili, če ne bodo smeli nadaljevati poti v Afganistan.

Reševalna akcija potnikov, ki so jo odobrili tudi v Kremlju, je bila spektakularna, a tudi tragična. Na trup tupoljeva-154 moskovske letalske družbe Vnukovska aviolinija, so arabski komandosi pristavili lestve in vdrli skozi vse zasilne izhode. Iz mučnega ujetništva so v nekaj minutah rešili več kot 100 prestrašenih ljudi in aretirali tri čečenske ugrabitelje, četrtega pa so ustrelili.

Na krovu je bilo ob ugrabitvi 174 potnikov in članov posadke, vendar pa so ugrabitelji, ki so kot zahtevo postavili konec ruske ofenzive v Čečeniji, otroke in ženske izpustili že ponoči. Letalo je bilo po vzletu iz Carigrada, namenjeno pa je bilo v Moskvo. Večina potnikov je prekupčevalcev, ki v Turčiji kupujejo ceneno blago in ga nato preprodajo v Rusiji.

  • Dogodki splošno 1
  • El amor brujo
  • 	 The Duke Ellington
  • Kronanje popeja
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Edward Clug CLUSTER
  • Robben Ford
  • Vicente amigo
  • Večer z legendami kubanske glasbe
  • Fantom iz opere
  • Goran Bojčevski & Balkan Nuevo
  • Rade Šerbedžija
  • Od Čardaša do Valčka
  • večer Puccinijeve glasbe
  • Svetlana Zaharova
  • Dogodki splošno 2
  • Dogodki splošno 3
  • Dogodki splošno 4