26- in 28-letnik sta med septembrom in novembrom na bencinskih črpalkah kar 94-krat ukradla gorivo, so ugotovili ljubljanski policisti. Točila sta ga v plastične posode, ki sta jih imela v prtljažniku, skupaj pa sta na ta način ukradla okoli 8100 litrov oziroma za okoli 11 tisoč evrov goriva, so sporočili s PU Ljubljana.
Da jima ne bi prišli na sled, sta uporabljala ukradene ali druge nepripadajoče registrske tablice, skupaj kar osem različnih. Gorivo sta nato po nižji ceni od tržne prodajala kupcu z območja Ljubljane.
26-letniku so policisti odvzeli prostost in ga s kazensko ovadbo privedli na zaslišanje k preiskovalnemu sodniku, ki je zanj odredil hišni pripor. Izsledili so tudi odjemalca, čaka ga kazenska ovadba. 28-letnika še iščejo.
KOMENTARJI (61)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.