Makedonski radio je danes poročal, da se pripadniki albanske Osvobodilne narodne vojske (ONV) umikajo s položajev na območju Tetova. Po podatkih radia naj bi se doslej umaknili iz dveh okoliških vasi, prebivalci vasi pa so v telefonskem pogovoru povedali, da sicer niso opazili znakov splošnega umika. Močne sile makedonske policije in vojske so še vedno nameščene na zahodnih, vzhodnih in južnih obrobjih mesta. Makedonski predsednik Boris Trajkovski je po sinočnjem posvetu s predstavniki vseh parlamentarnih strank dejal, da je potrebno skrajneže hitro in učinkovito uničiti.
Poveljnik zavezniških sil v Evropi, general Joseph Ralston, pa je na sredinem pogovoru s predstavniki ameriškega senata dejal, da NATO potrebuje več letal brez posadke za nadzorovanje meje med Makedonijo in Kosovom. Neimenovani ameriški predstavniki so ob tem dejali, da bo ameriški obrambni minister Donald Rumsfeld najverjetneje ugodil Ralstonovi prošnji. Ta je pojasnil, da makedonske oblasti in mirovne sile na Kosovu potrebujejo jasnejšo sliko dejavnosti oboroženih Albancev na obmejnem območju. Ameriške sile za operacije nad Kosovom uporabljajo vohunska letala brez posadke vrste predator, ki omogočajo prenos fotografij v realnem času ne le ameriškim poveljnikom na terenu, ampak tudi v Pentagon.
Po podatkih Visokega komisariata ZN za begunce (UNHCR) je z območja spopadov pri Tetovu doslej zbežalo že 15.000 ljudi. Kot je povedal tiskovni predstavnik UNHCR Kris Janowski, se jih veliko umika v notranjost države, ostali pa so zbežali v Albanijo, Srbijo, BiH, na Hrvaško in v Turčijo. Na UNHCR doslej še niso bile naslovljene prošnje za pomoč pri oskrbi beguncev, saj se jih je večina namestila pri sorodnikih in prijateljih.
Varnostni svet ZN je sinoči sprejel resolucijo, s katero je obsodil nasilje skrajnežev, vključno s terorističnimi dejavnostmi v Makedoniji in v nekaterih občinah v južni Srbiji. VS obenem ugotavlja, da ima to nasilje podporo albanskih skrajnežev zunaj omenjenih območij ter predstavlja grožnjo varnosti in stabilnosti širše regije. Resolucijo so po diplomatskih virih pripravile štiri stalne članice VS, sprejeta pa je bila soglasno. V resoluciji VS podpira suverenost in ozemeljsko celovitost ZR Jugoslavije, Makedonije in drugih držav v regiji.