George Silk, fotoreporter je 30 let delal za revijo Life in se proslavil s posnetki z bojišč v II. svetovni vojni, kasneje pa s pionirsko uporabo posebne kamere za snemanje atletov v gibanju, je umrl v soboto v bolnišnici v Norwalku v ameriški zvezni državi Connecticut, star 87 let. Odpovedalo mu je srce, so v ponedeljek sporočili člani družine.
Silk se je rodil leta 1916 na Novi Zelandiji, leta 1943 pa se je priključil fotografski ekipi Lifea in naslednji dve leti pokrival dogodke na italijanski fronti, izkrcavanje zaveznikov v Franciji in dogajanje na Pacifiku. Naredil je prve posnetke mesta Nagasaki, potem ko je bila nanj vržena atomska bomba, in japonskih vojnih zločincev, ko so čakali na sojenje v povojnem Tokiu.
Ameriški državljan je postal leta 1947, istega leta se je poročil z danes že pokojno Margery Gray Schieber. Živela sta v Westportu v Connecticutu.
Silk je bil "izjemno prilagodljiv" in se je znašel v vsakršnih razmerah, je povedala Bobbi Baker Burrows, urednica za fotografijo pri reviji Life.
Decembra leta 1972 se je mudil v Nepalu, kjer je snemal prispevek o himalajskih lovskih parkih, ko ga je dosegla novica o polomu revije. V knjigi, ki jo je objavil leta 1977 pod naslovom "That Was the Life", je Silk na novico odgovoril z zahtevo, naj mu pošljejo še pol milijona dolarjev za dodatne stroške.
Kariero vojnega fotografa je Silk začel leta 1939, ko je kot snemalec delal za avstralsko vlado in pokrival dogajanje na Bližnjem Vzhodu, v severni Afriki in Grčiji. V Libiji so ga zajele enote nemškega pehotnega generala Erwina Rommla, vendar je čez deset dni uspel pobegniti.
Na Novi Gvineji je prepešačil 300 milj z zavezniškimi enotami, kar je pozneje popisal v knjigi "War in New Guinea". Z ameriškimi vojaki je bil v bitki za Bulge leta 1944 v Ardenih, med prodiranjem skozi Nemčijo pa ga je ranila granata.
Silka je državno združenje fotografov (National Press Photographers Association) štirikrat proglasilo za fotografa leta. Zapustil pa je ženo, hčeri in sina.