Organizacija je pod njegovim vodstvom izvedla klasične okoljevarstvene akcije, najbolj znana je proti francoskim jedrskim poskusom v južnem Pacifiku. V zadnjih letih se je zaradi zdravstvenih težav umaknil v Italijo. Po besedah sodelavcev Greenpeace ne bi bil to, kar je, brez McTaggarta. Organizacijo je preoblikoval v pomemben mednarodno priznan element pritiska, pisarne pa ima odprte tudi v Rusiji in drugje v vzhodni Evropi.
Z okoljevarstvom se je začel ukvarjati precej po naključju. Pred tem je dvajset let delal v gradbeništvu, ustanovil lastno podjetje, po tem pa je eksplozija uničila njegov dom, kar mu je pustilo kup neplačanih računov. Kupil je čoln Vega in plul po južnem Pacifiku, dokler ni prebral poziv, ki mu je spremenil življenje. V pozivu je mala organizacija iz Kanade pozivala prostovoljce, naj odplujejo do polinezijskega atola Mururoa in skušajo ustaviti francoske jedrske poskuse. McTaggart se je pozivu odzval, preimenoval čoln v Greenpeace III in odplul do Mururoe. Zasidral se je na prepovedanem področju in tako prisilil Francoze, da so začasno ustavili poskuse. Pri tem so mu poškodovali barko. Po popravilu se je prihodnje leto vrnil, pri tem pa so ga Francozi aretirali in močno pretepli. McTaggart je bil tudi prisoten, ko so leta 1985 francoski agenti minirali ladjo Rainbow Warrior v pristanišču Auckland na Novi Zelandiji, pri čemer so ubili fotografa. Zaradi tega napada je organizacija Greenpeace postala svetovno znana.
Leta 1991 ga je ameriška poslovna revija Forbes opisal kot mojstrskega manipulatorja in mitološko osebnost, ki je Greenpeace zgradil v največjo svetovno ekološko organizacijo, hkrati pa tudi v cvetoče podjetje.