"Na srečo mi skozi celo tekmo ni bilo treba pritiskati na vso moč. Hiter je bil le Avstralec, a sem si kmalu po prvem merjenju vmesnega časa nabral čoln in pol prednosti in v drugi polovici le še nadziral potek tekme. Žal se zaradi močnega nasprotnega vetra ni dalo preveč popuščati," je dejal Čop, ki ga v finalu čakajo še Čeh Vaclav Chalupa, Norvežan Olaf Tufte in Francoz Frederic Kowal, ki so zasedli prva tri mesta v nasprotni skupini.
Mlada slovenska naveza je po izrednem nastopu v repesažu tudi v polfinalu pokazala še eno lepo predstavo in se brez težav z drugim mestom za Francijo prebila do finala, tretja pa sta bila Belgijca. "Pozna se, da sva še neuveslana. Več težav imava s čolnom kot z drugimi stvarmi, zato, če izgubiva moč, izgubiva tudi ritem, kar se tekmecem ne dogaja," je razložil Špik, ki z novim partnerjem trenira šele dva tedna, a je pred nadaljevanjem že spet optimističen: "Nehvaležno je napovedovati karkoli, a iz tekme v tekmo se nekaj naučiva in nama gre boljše."
Izredno zanimivi so bili spet četverci brez krmarja, kjer so v slovenski skupini brez težav slavili Britanci, še najbolj zanimiv pa je bil boj za tretje mesto, kjer so Egipčani ugnali Romune. "Tudi v Sevilli smo bili v polfinalu drugi," je po tekmi povedal najstarejši v slovenskem čolnu Milan Janša. V finalu so še Nemci, Francozi in Američani.
Popolno razočaranje pa je pomenil nastop dvojca brez krmarja. V konkurenci Romunije, Južne Afrike, Litve, Češke in Hrvaške se je zdelo, da se bosta Sračnjek in Pirih brez težav zavihtela med najboljšo šesterico, ki pa je bila tokrat za njiju nedosegljiva. "Vse se je zgodilo v glavi. Pred nastopom sva bila prepričana v finale, a sva veslala, kot da imava neko blokado. Na štartu sva vedno med najhitrejšimi, danes pa sva bila prepričljivo zadnja. Do polovice sva bila na zadnjem mestu in tega nato nisva mogla več nadoknaditi," je bil nezadovoljen Sračnjek.