Zunanji ministri EU se na srečanju v Bruslju tematike uradno niso dotaknili. Brez odziva so bili tudi na Evropski komisiji, kjer so opozorili, da rezultati nedeljskih volitev še niso uradni. Ko bodo enkrat potrjeni, bo predsednik komisije Romano Prodi novi vladi poslal tradicionalno čestitko ob zmagi, je o tem povedal Prodijev tiskovni predstavnik Jonathan Faull.
Izidov ni želel komentirati nemški zunanji minister Joschka Fischer. Da gre volitvah za demokratičen proces ter da je treba legitimne rezultate spoštovati, je menil vodja francoske diplomacije Hubert Vedrine, zaupanje v italijansko demokracijo in ljudi pa je izrazil španski zunanji minister Josep Pique.
Malenkost bolj zgovorna je bila avstrijska zunanja ministrica Benita Ferrero-Waldner, katere država je bila lani, potem ko so del vladne koalicije postali skrajni desničarji Jörga Haiderja, skoraj celo leto deležna sankcij s strani ostalih držav EU. Rezultate volitev je treba spoštovati, je poudarila, ter menila, da v tem trenutku nobena stvar ne kaže, da bi bil Berlusconijev Dom svoboščin protievropski, kar je v kontekstu EU najbolj pomembno.