Povezava z Evrotransplantom, katerega člani so postali lansko leto, je zaradi majhnosti Slovenije še posebej pomembna. Kot poudarja Markovičeva je to članstvo izrednega pomena ravno v primerih, ko je potrebna urgentna transplantacija.
Urgentna presaditev je potrebna pri nenadni jetrni odpovedi, specifični za jetra, saj je v teh primerih potrebno pridobiti organ v 24-ih urah, sicer bolnik umre. Urgentna transplantacija je, tako Markovičeva, velik izziv za celotno transplantacijsko delovno skupino, saj je treba bolnika, ki so mu odpovedala jetra, vzdrževati pri življenju do prihoda organa, obenem pa je treba transplantacijo izvršiti brez kakršnekoli predhodne priprave in je zato pogosto tudi tehnično-operativno težka.
Sicer pa so v Kliničnem centru Ljubljana z rednim programom transplantacije jeter začeli novembra leta 1998. Doslej so opravili 24 transplantacij pri 23 bolnikih. Dvajset bolnikov živi, trije pa so po transplantaciji umrli. Enoletno preživetje bolnikov, transplantiranih v Ljubljani je 85-odstotno, kar jih uvršča med najkakovostnejše transplantacijske centre. Takšni rezultati, je poudarila Markovičeva, so plod odličnega sodelovanja in izjemne požrtvovalnosti celotne transplantacijske in delovne skupine ljubljanskega kliničnega centra ter medicinske fakultete, ki jo sestavlja več kot 20 zdravnikov različnih strok, medicinske sestre, psiholog in socialni delavec.