V Zalogu so se naslova veselili Avstrijci

Zalog, 03. 04. 2013 22.42 |

Hokejisti zaloške Playboy Slavije so morali na odločilnem obračunu finala mednarodne hokejske lige INL priznati premoč Bregenzerwaldu (4:3).

S peto finalno tekmo se je končala mednarodna hokejska liga INL, v kateri sta poleg avstrijskih klubov Lustenau, Bregenzerwald, Feldkirch in Zell am See sodelovala še slovenska Playboy Slavija in Prosports.si Triglav. Založani so prišli do finala in odločilni dvoboj proti Bregenzerwaldu na domačem ledu izgubili s 3:4.

Založani so ostali brez tako želenega naslova zmagovalca lige INL, v kateri bo v prihodnji sezoni še več slovenskih predstavnikov. FOTO: Miro Majcen

V finalu sta ekipi igrali na tri zmage, najprej sta bili dve tekmi v Zalogu, nato dve v Avstriji. Po štirih tekmah je bil izid 2:2, vsaka ekipa je po enkrat zmagala doma in na tujem. O zmagovalcu je odločala peta tekma, na kateri so Založani po začetnem vodstvu Klemna Sodržnika v 10. minuti slabše nadaljevali in tekmeci so ušli že na 4:1 v 24. minuti. Toda po zadetkih Nika Ulage v 44. in 55. minuti je bila Slavija spet v igri, a še enega zadetka ni bilo, tako da je zmaga odšla v Avstrijo.