Izraelska policija je včeraj dvignila omejitve zborovanja za mlajše od petinštirideset let. Okoli 125.000 muslimanov se je udeležilo194160bogoslužja v mošeji Al-Aqsa, ki je tretje islamsko sveto mesto. Ta dan je bil tudi drugi petek muslimanskega svetega meseca Ramadana. V dogodkih, ki so bili podobni tistim 28. septembra, je nekaj Palestincev začelo metati kamenje na izraelske varnostne sile, ki so odgovorili s streli z orožjem z gumijastimi naboji. Varnostne sile so nagnale demonstrante v mestne ulice, demonstranti so zažgali izraelsko policijsko postajo v predmestju, spopadi pa so izbruhnili tudi po drugih mestih na Zahodnem bregu, vključno z resnim streljanjem v Ramali.
V Gazi se je danes približno 1500 Palestincev, nekaj sto oboroženih s polavtomatskimi puškami in noži, zbralo na manifestaciji ob 13. obletnici prve intifade, palestinske vstaje med letoma 1987 in 1993. Množica se je zbrala na poziv Fataha, gibanja palestinskega voditelja Jaserja Arafata. Nekateri udeleženci so grozili, da bodo požgali vsa izraelska naselja na palestinskih ozemljih, drugi pa so trdili, da jih grožnja izraelskega premiera Ehuda Baraka, da bo umoril Palestince, ne bo prestrašila. V Janinu na severu Zahodnega brega se je pogreba štirih policistov in enega civilista udeležilo več deset tisoč Palestincev. V množici so oboroženi moški pozivali k maščevanju. V Betlehemu se je pogreba 18-letnega Palestinca udeležilo 10.000 ljudi, še eno palestinsko žrtev pa so pokopali tudi v vasi blizu Ramale.
Doslej je življenje izgubilo že 331 življenj - 280 Palestincev, 38 izraelskih Židov in 13 izraelskih Arabcev. Tako Izrael kot Palestinci so zavrnili kompromis, ki ga je predlagal Varnostni svet ZN, da skupina opazovalcev ZN nadzoruje situacijo. Palestinici zahtevajo 2000-članske varnostne sile ZN, Izrael pa je to zavrnil, češ, da bi bila to nagrada za palestinsko nasilje. Preiskovalna komisija, ki jo vodi nekdanji ameriški senator George Mitchell, pa začne delati že ta teden.