Naslovnica

Več žrtev spopadov v Kašmiru

Srinagar, 23. 06. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

Indijski policist in šest oboroženih separtistov je bilo ubitih v najnovejših spopadih med indijskimi oblastmi in kašmirskimi separatisti. Iz Indije poročajo, da je bilo od 23. maja, ko je Indija prekinila s šetmesečnim premirjem, ubitih prek 300 ljudi, predvsem separatistov.

Trije skrajneži so bili ubiti v petkovih spopadih 100 kilometrov južno od kašmirske prestolnice Srinagara. Še trije skrajneži in policist pa so bili ubiti v spopadih v kašmirski dolini.

Spopadi so vse intenzivnejši, odkar je predviden sestanek na vrhu med Indijo in Pakistanom. Musharraf, novi predsednik Pakistana naj bi se srečal z indijskim premierom Vajpayeeom na vrhu med 14-im in 16-im julijem, kar bo prvo srečanje med sosedama na vrhu po več kot dveh letih. V času odkar se je upor v Kašmiru pred 11 leti začel, pa je bilo ubitih prek 30.000 ljudi.

  • kosilnica
  • katolog 3
  • vrtne škarje
  • vrtna cev
  • čistilnik
  • katalog2
  • nosilec
  • sesekljalnik vej
  • vrtni hidrofor
  • žaga
  • katlog 1
  • slušalke
  • stolček
  • brusilnik
  • 15
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1820