Minister Gantar je v svojem nastopu poudaril, da se vlada zavzema za takšne rešitve in jih bo tudi podprla, če bodo seveda poslanci iz koalicije takšen predlog dali na mizo. Opozicija pravi, da gre za prazne obljube, da torej vlada takega zakona sploh ne bo izdelala.
Oglasil se je tudi predsednik državnega zbora Borut Pahor. Pobudi za razpis referenduma je dal zeleno luč, s tem pa sprejemanje zavrl za vsaj dva meseca. Predsednik DZ je določil 60- dnevni rok za zbiranje podpisov volivcev za podporo referendumu, pri čemer je prvi dan za zbiranje podpisov ponedeljek, 2. april, zadnji dan roka pa četrtek, 31. maj, letos.
Spregovorila je tudi vlada, ki je zahtevam vlagateljev v celoti ugodila in jim tako omogočila, da svojo referendumsko pobudo umaknejo in omogočijo sprejem zakona o telekomunikacijah, ki zamuja že debele tri mesece.
O iskanju sporazumne rešitve glede vračanja denarja vlagateljem smo govorili tudi v oddaji 24 ur. Naš gost v studiu je bil predsednik Vseslovenskega združenja upravičencev do vračila vlaganj v javno telekomunikacijsko omrežje Darko Fras. Ta nam je na vprašanje, ali bodo vlagatelji v primeru, da bo amandma uvrščen v zakon odstopili od referenduma, pojasnil: ''V kolikor bo vlada pripravljena sprejeti ustrezno rešitev, ki jo bo potrdil tudi državni zbor, smo seveda pripravljeni na takojšen kompromis. Naš osnovni cilj je namreč, da se povrnejo vsa vlaganja posameznikov in lokalnih skupnosti v telekomunikacijsko omrežje.''