Webber ob slovesu do najboljšega startnega položaja

Suzuka, 12. 10. 2013 09.33 |

Avstralski dirkač Mark Webber (Red Bull) si je zagotovil najboljši startni položaj na dirki za Veliko nagrado Japonske. Družbo v prvi startni vrsti mu bo delal moštveni kolega Sebastian Vettel.

Avstralski dirkač Mark Webber si je zagotovil najboljši startni položaj na dirki za Veliko nagrado Japonske, po dobrem dirkanju na zaviti stezi v Suzuki pa je priznal, da so bile to zanj ene najboljših kvalifikacij nasploh. "Glede na to, da gre za mojo zadnjo dirko za VN Japonske, lahko rečem, da se je od Suzuke lepo posloviti s najboljšim startnim položajem. Fenomenalno dirkališče. Nikoli ne bom pozabil izjemnega prvega sektorja. Za to smo delali, garali in naš cilj je, da smo kar najboljši. To je bil zanesljivo eden izmed vrhuncev na moji uspešni športni poti,“ je po kvalifikacijah povedal Webber, ki se po koncu letošnje sezone poslavlja.

Mark Webber
Mark Webber FOTO: Reuters

Dirkač Red Bulla bo imel v prvi startni vrsti družbo moštvenega kolega Sebastiana Vettla (Red Bull), s časom 1:31,253 si je tretji startni položaj privozil Lewis Hamilton (Mercedes), drugo startno vrsto pa zaključuje Romain Grosejan (Lotus).