Tričlanska rusko-ameriška posadka vesoljcev, ki dela na Mednarodni vesoljski postaji (MVP) že mesec dni, je tako dobila prvi obisk vesoljskega plovila s človeško posadko - a do rokovanja dveh posadk, ameriške in rusko-ameriške, bo prišlo nekoliko kasneje. Raketoplan je pripeljal na postajo rekordno velik tovor, gre za svetlobno-napetostni pogonski modul P6 in prvi par kril s ploščami sončnih celic, vse to pa ima maso 17 ton.
Javna ruska televizija je v četrtek zvečer z MVP vzpostavila videopovezavo in vesoljcem zastavila več vprašanj. Kaj menijo vesoljci o nedavni v ruski dumi izglasovani odredbi, da naj bi ruska vlada poiskala dopolnilna sredstva za podaljšanje poleta postaje Mir, se je glasilo eno najzanimivejših vprašanj. Ladijski inženir Sergej Krikaljov je odgovoril, da bi bila takšna rešitev pravilna, če bi za Mir obstajal ustrezen program, trenutno pa takšnega programa ni. Na vprašanje o razliki med Mirom in MVP je odgovarjal poveljnik vesoljske ladje Sojuz TM-31 in pilot MVP Jurij Gidzenko. Izjavil je da velike razlike ni, modul Zvezda je podoben baznemu (glavnemu) modulu Mira, pri projektu sestavljanja MVP pa vse države prispevajo tisto najboljše kar imajo. Gidzenko je zavrnil domnevo novinarja, da bo Rusija, ker bo za MVP prispevala le 15 odstotkov vseh sredstev, v podrejenem položaju, saj bo 35 odstotkov strojne opreme postaje ruske.
Rusko orbitalno znanstveno postajo Mir bodo med 26. in 28. februarjem prihodnje leto potopili v jugovzhodnem delu Tihega oceana. Na postajo bodo poslali samodejno tovorno vesoljsko ladjo - tanker, različico ladje vrste progres, s katero bodo dostavili dopolnilno količino goriva, potrebnega za zmanjšanje hitrosti postaje. Direktor RAKA je sporočil, da je za izstrelitev pripravljena transportna vesoljska ladja vrste sojuz in dve posadki. Če iztirjanje postaje, ki bo trajalo mesec dni, ne bo potekalo po načrtu, bo na Mir poletela posadka kozmonavtov.