Zmaga tudi za najslabši ekipi

New York, 01. 01. 2001 00.00 |

Reuters/M.T.
0

Najslabši ekipi severnoameriške poklicne košarkarske lige NB sta zadnji večer starega leta 2000 zabeležili zmagi. V edinih silvestrskih tekmah je Chicago Bulls premagal New Jersey Nets s 86:77 in dosegel peto zmago v sezoni, eno več pa ima Washington Wizzards po zmagi z Detroit Pistons s 110:96.

V Chicagu se je bledemu vtisu gostov iz New Jerseyja, ki so izgubili sedmič zapored, pridružil tudi Gruzinec s slovenskim potnim listom Vladimer Stepania, ki je v 11. minutah zgrešil vseh pet metov iz igre, zadel je le enega izmed dveh prostih metov ter ujel dve žogi, toliko pa je imel tudi osebnih napak. Za Chicago, ki je ob koncu tretje četrtine vodil že z 59:44, je bil najuspešnejši Ron Mercer (18). Gostje so z delnim rezultatom 10:0 v začetku zadnje četrtine znižali na 54:59, vendar so se nato košarkarji Chicaga znova prebudili.

Veselje pa so svojim navijačem pripravili tudi košarkarji Washingtona, ki so prikazali daleč najboljšo igro v zadnjih tednih, čeprav so igrali brez treh poškodovanih članov prve peterke Roda Stricklanda, Micha Richmonda in Jahidija Whita.