V pogovoru za rimsko La Repubblico je italijanski premier Silvio Berlusconi nasprotnike globalizacije, ki nasprotujejo olimpijskim igram, označil kot negativno gibanje in izrazil strah, da bi ob robu iger prišlo do podobnega kaosa kot na srečanju vrhunskem srečanju skupine G-8 januarja 2001 v Genovi.
"Bojimo se nove Genove," je dejal Berlusconi. Takrat je bil eden od demonstrantov celo ustreljen, več kot 200 ljudi je bilo ranjenih. Varnostne službe se zato v Torinu najbolj bojijo terorističnih napadov, akcij levo usmerjene skupine No-Global in anarhistov.
Tudi predsednik Fiata Luca Cordero di Montezemolo je nasprotnike globalizacije pozval, naj se med igrami odpovedo protestom in jih pozval k strpnosti in odgovornosti. "Prepričan sem, da se bo Torino dobro odrezal. Največ lahko pokvarimo sami, zato naj se vsi zavedajo svoje odgovornosti. Letošnje igre so krona našega šestletnega dela," je dejal di Montezemolo.
Ob tem je izpostavil pomen predstavitve mesta in regije svetu. Predsednik Fiata je pokazal tudi veliko razumevanja za posameznike, ki nasprotujejo določenim zadevam, a jih je pozval, naj to počnejo po pravni poti. Zanj je pomembno predvsem, da se mesto znebi stereotipa avtomobilskega mesta in ZOI so izjemna priložnost za to.
Igre nadzirajo tudi ostrostrelci
Prireditelji zimskih olimpijskih iger v Torinu so sporočili, da igre nadzorujejo tudi ostrostrelci. V skrbno izdelani varnostni shemi je predvideno, da ostrostrelci nadzirajo posamezna prizorišča iger in olimpijske vasi. Skupaj pa igre nadzoruje 15.000 varnostnih organov.