Gostitelji so sinoči ob osvojitvi prvega italijanskega zlata na letošnjih olimpijskih igrah pripravili pravo italijansko zabavo - udeleženci so plesali vso noč, šampanjec je tekel v potokih, sir pecorino pa je bil naravnost odličen. A manjkal je glavni protagonist, Armin Zoegeller, zmagovalec sankaške preizkušnje. "Ja, zabavo ob osvojitvi zlata imamo brez zmagovalca," je dejal vodja italijanske zimske športne odprave Gaetano Coppi. Vendar to ni ustavilo smučarskih legend, kot sta Alberto Tomba in Isolde Kostner, ki sta poplesavala vso noč.
Svetovni prvak v woku
Petkratni olimpijski prvak v sankanju Nemec Görg Hackl pa se je po nedeljski preizkušnji, ko je osvojil zanj slabo sedmo mesto, odločil, da je čas za premor od sankanja ter da se bo raje posvetil druženju s prijatelji in novemu izzivu ... "Moram ubraniti še en naslov. Vsako leto v Nemčiji poteka svetovno prvenstvu v spustu z wokom in jaz sem dvakratni svetovni prvak," je dejal Hackl. Gre za tekmovanje, ki ga je uvedel nemški komedijant Stefan Raab. Slednji je slavil na prvem tekmovanju leta 2003, potem pa mu je naslov dvakrat zapored odvzel nemški sankač. Hackl prav tako namerava obiskati nekaj tekem na letošnjem svetovnem prvenstvu v nogometu, ki ga bo poleti gostila ravno Nemčija, čeprav še ne ve, ali bo dobil vstopnice. "Bomo videli, če ne pa bom poklical Franza Beckenbauerja in ga prosil za vstopnice."
Mora kovinskih detektorjev
Medtem ko je lansko svetovno prvenstvo v Bormiu potekalo brez varnostnih kontrol, so italijanski prireditelji na olimpijskih igrah svoj pristop na tem področju temeljito spremenili. O tem bi znal veliko povedati predvsem britanski smučar Roger Cruickshank, ki po hujšem padcu leta 2004 v kolenu nosi 20-centimetrsko titanovo ploščico, zaradi katere se mu zalomi prav na vsaki varnostni točki. "Priskrbeti bi si moral list z napisom 'Tale ima železo v kolenu, pustite ga pri miru'," se je pošalil Škot, ki bo v Sestrieru nastopil še v superveleslalomu.
Harado izčrpali novinarji
Japonski veteran Masahiko Harada, olimpijski zmagovalec z japonsko reprezentanco v smučarskih skokih leta 1998, se ni mogel načuditi zanimanju novinarjev, ki so ga ob povratku po daljšem premoru zasuli z intervjuji. "Nisem pričakoval, da bo toliko ljudi želelo govoriti z menoj, dati sem moral sto intervjujev. Bojim se, da sem občasno izpadel neprijazen, a to res ni bil moj namen," je povedal vedno nasmejani 37-letnik, ki je bil izčrpan od intervjujev 200 gramov prelahek za nastop na nedeljski tekmi na mali skakalnici.
Zlati cilj
Pred petdesetimi leti je Denis Brodeur v Italiji branil kanadske barve na zimskih olimpijskih igrah v Cortini D'Ampezzo, ko so kanadski hokejisti osvojili bron, ob vnovični vrnitvi v Italijo pa upa, da bo nekoliko več sreče imel njegov sin Martin, ki je prav tako zapisan hokeju. "Čudovito bi bilo, če bi osvojil zlato. Nič ne bi imel proti, če bi bil v Italiji bolj uspešen, kot sem bil jaz," je dejal Denis Brodeur.
Diši po pečenih piščancih
V olimpijskih vaseh v Torinu medtem po izbruhu ptičje gripe v Italiji še naprej strežejo perutnino. Prireditelji jedilnika za okoli 5000 športnikov niso spremenili, z utemeljitvijo, da prekuhana perutnina naj ne bi predstavljala nevarnosti.