člane

Eno leto Stranke mladih
04. 07. 2001 00.00
Stranka mladih Slovenije (SMS) je z dopoldanskim zajtrkom za člane stranke, goste in novinarje obeležila prvo obletnico ustanovitve stranke. V pozdravnem govoru je predsednik stranke Dominik S. Černjak dejal, da je pred letom dni marsikdo mislil, da je njihovo prizadevanje brezplodno in da ne bo prineslo rezultata. Vendar so lanske parlamentarne volitve po njegovih besedah pokazale, da njihova vizija ni le interna vizija. Černjak je še ponovil strankino stališče, da jih preteklost zanima samo toliko, da ne ponavljajo istih napak v prihodnosti. V SMS poudarjajo človeški dejavnik, informatizacijo in tehnološki razvoj s poudarkom na socialnih in okoljskih razsežnostih razvoja, ki naj dvigne kvaliteto življenja za vse, ne le za mlade. Vsakdo mora imeti možnost za izobraževanje, mladim pa je potrebno omogočiti možnost sodelovanja tako v politiki kot v gospodarstvu.

Prvi Miloševićev nastop pred sodiščem
04. 07. 2001 00.00
Na prvi obravnavi pred mednarodnim sodiščem za vojne zločine na področju nekdanje Jugoslavije v Haagu je nekdanji jugoslovanski predsednik Slobodan Milošević izjavil, da sodišča ne priznava. Po njegovem mnenju je nezakonito, saj ga ni ustanovila Generalna skupščina ZN, nezakonite pa so tudi obtožbe in zato tudi ne potrebuje pravnega zastopnika. Prvi dan zaslišanja so obravnavo po dvanajstih minutah preložili, saj se Milošević ni hotel izjasniti ali se počuti nedolžnega ali krivega.

Milošević ne potrebuje zagovornika
03. 07. 2001 00.00
Nekdanjega jugoslovanskega predsednika Slobodana Miloševića so že zelo zgodaj odpeljali iz zapora v Scheveningenu proti pet kilometrov oddaljenemu haaškemu sodišču za vojne zločine v nekdanji Jugoslaviji. Kolono vozil v spremstvu policistov na motorjih so v Haagu opazili že okoli 7.30, Miloševića pa naj bi odpeljali do stranskega vhoda sodišča ZN. Črni avtomobil, v katerem naj bi bil nekdanji predsednik ZRJ, je v podzemno garažo poslopja haaškega sodišča zapeljal več kot dve uri pred napovedanim nastopom na sodišču.

Novi rasni nemiri na severu Anglije
30. 06. 2001 00.00
Iz Velike Britanije spet poročajo o rasnih nemirih. V dveh mestih na severu Anglije, ki so ju v zadnjih tednih pretresali rasni nemiri, je sinoči prišlo do več incidentov, v katerih sta zagoreli dve trgovini in nekaj avtomobilov. V britanskem mestu Accrington v bližini Burnleya so neznanci poskušali zažgati hišo sedemčlanske družine indijskega porekla. Družina je spala, ko so neznanci skozi okno vrgli vnetljiv predmet, ki je povzročil požar. Dim je prebudil enega od otrok, ki je opozoril ostale družinske člane. Vsi so hišo zapustili nepoškodovani.

Evropski ministri o družini in poklicu
21. 06. 2001 00.00
Usklajevanje delovnega in družinskega življenja je temeljno področje sodobne družbe in prinaša prednosti za starše in za evropsko gospodarstvo, je ključno sporočilo 27. ministrske konference za družinske zadeve v Portorožu. Ministri in njihovi namestniki iz 43 sodelujočih držav oziroma državnih delegacij, članic Sveta Evrope (SE), nameravajo ob koncu dvodnevne konference z naslovom Usklajevanje družinskega in poklicnega življenja sprejeti sklepni dokument s priporočili za članice SE. Portoroška konferenca je prva konferenca s področja družinskega življenja v sklopu SE, ki poteka v Srednji ali Vzhodni Evropi.

Irska predsednica nadaljuje obisk
21. 06. 2001 00.00
Irska predsednica Mary McAleese se je danes udeležila delovnega zajtrka s predstavniki slovenskih in irskih podjetij, sestala se je z ministrico za gospodarstvo Teo Petrin, srečala pa se bo tudi s premierom Janezom Drnovškom, ljubljansko županjo in nagovorila člane Društva za mednarodne odnose. Med obiskom v Sloveniji si bo ogledala Bled, Postojnsko jamo in slovensko obalo, v petek zvečer pa se bo vrnila v domovino. Po včerajšnjem prihodu se Mary McAleese srečala z zunanjim ministrom Ruplom, predsednikom državnega zbora Pahorjem, zvečer pa ji je gostitelj predsednik Kučan na Brdu pri Kranju priredil slavnostno večerjo.

Irska ostaja zagovornica širitve EU
20. 06. 2001 00.00
Irskega "ne" pogodbi iz Nice nikakor ne gre razumeti kot zavračanja širitve Evropske unije, je na novinarski konferenci po pogovorih s predsednikom republike Milanom Kučanom zatrdila irska predsednica Mary McAleese, ki je dopoldne prispela na uradni obisk v Slovenijo. Irska ostaja zagovornica širitve EU, v kateri je tudi sama ogromno pridobila, in upa, da bo lahko leta 2004, ko bo znova na čelu unije, v njej pozdravila tudi Slovenijo, je dodala McAleesejeva.

Društvo novinarjev z novim predsednikom
18. 06. 2001 00.00
Že v uvodnem delu zbora so delegati seznanili oziroma potrdili odstop Branka Maksimoviča (Večer), ki je predsedniški položaj zapustil zaradi razhajanj z izvršnim odborom DNS. Kandidati za predsedniško mesto v novinarski stanovski organizaciji so bili sicer trije, vendar je Gojko Bervar (Radio Slovenija) od kandidature odstopil na samem občnem zboru. Protikandidatko Tatjano Pirc (Radio Slovenija) je Repovž na tajnih volitvah premagal s 30 glasovi proti 16. Od 56 oddanih glasovnic je bilo 10 neveljavnih.

Volitve v svete četrtnih skupnosti
14. 06. 2001 00.00
V nedeljo bodo na območju ljubljanske mestne občine potekale prve volitve v svete 17 četrtnih skupnosti. Tisti volivci, ki se nedeljskega glasovanja ne morejo udeležiti, so od torka lahko na edinem predčasnem volišču v mestu v Kresiji oddali svoj glas ter volili. Po podatkih mestne volilne komisije je v treh dneh volilo nekaj več kot 3000 volivcev. Sočasno so se lahko tudi izrekli na referendumu o zakonski noveli o zdravljenju neplodnosti. Sicer so danes pred nedeljskimi volitvami predstavniki ljubljanske občine na novinarski konferenci predstavili še nekatere podrobnosti. Tako morajo, kot določajo roki, prve seje svetov 17 četrtnih skupnosti sklicati že v 20 dneh po volitvah. Po napovedih naj bi tako v 12 dneh, od 28. junija do 13. julija, potekale vse seje novih četrtnih svetov.

Kongres ZLSD
09. 06. 2001 00.00
Več kot 400 delegatov na 4. kongresu ZLSD v Kopru voli individualne funkcije in organe stranke, vključno s predsednikom stranke. Na kongresu bodo dopolnili statut stranke in se opredelili do predlogov resolucij s področij zunanje politike, gospodarstva, socialne politike in regionalizma.

Nepalski kralj umrl
04. 06. 2001 00.00
Novoimenovani nepalski kralj Dipendra Bir Bikram, ki naj bi v petek zvečer z avtomatskim orožjem postrelil člane kraljevske družine, potem pa hudo ranil še sebe, je danes podlegel ranam. Princa Dipendro so takoj po smrti njegovega očeta kralja Birendre presenetljivo imenovali za novega kralja, njegovega strica princa Gyanendro pa za regenta. Slednji bo najverjetneje v kratkem proglašen za novega kralja. Dipendra je do smrti ležal v komi v vojaški bolnici v Katmanduju. Kljub včerajšnji izjavi princa Gyanendre, da naj bi bilo streljanje nesreča, je prišla novica, da so iz teles kralja Birendre in mlajšega brata princa Nirajana potegnili kar štirideset krogel. Po indijskih virih naj bi nesojena izbranka princa Dipendre Devyani Rana v strahu za njeno življenje že v soboto zapustila Katmandu in se vrnila v New Delhi. Njen oče Pashupati Rana je nekdanji zunanji in finančni minister Nepala in član nekoč močnega družinskega klana Rana, ki je dal več ministrskih predsednikov v Nepalu. Po tradiciji so se člani nepalske kraljevske družine, vključno s kraljem Birendro in njegovima dvema bratoma ženili s člani družine Rana, da bi zagotovili mir v Nepalu. Vendar naj bi bile sedaj prav indijske korenine družine Rana nezaželjene. Po virih iz iz kraljevske palače naj bi kraljica Aishwarya želela, da se njen sin Dipendra poroči z dekletom iz družine Gorakh Rana. Po drugih informacijah pa naj bi Dipendra pobil člane družine zaradi spora o bodoči ureditvi v državi. Leta 1990 je kralj Birendra prostovoljno predal vladanje parlamentu in uvedel parlamentarno demokracijo. Princa so sumili, da skuša v Nepalu ponovno uvesti absolutistično monarhijo.

Princ pobil kraljevsko družino
02. 06. 2001 00.00
Nepalsko prestolnico Katmandu je presenetila šokantna vest, da je prestolonaslednik Dipendra ustrelil svoje starše ter vsaj šest ostalih članov družine, zatem pa je streljal še nase. Po podatkih nepalskih oblasti naj bi princ ubil celo enajst ljudi, med njimi svojega očeta, nepalskega kralja Birendro, mater kraljico Aishvarjo, princeso Sruti, princa Nirajana, princeso Sharada, princeso Shanti in kraljevega svaka Kumarja Khadgaja. Kraljev mlajši brat je bil ranjen in je v bolnišnici. Nato je princ Dipendra streljal še vase in je še vedno v kritičnem stanju. Po množičnem poboju se je v Nepalu sestal državni svet, da bi določil naslednika ubitega kralja. V nasprotju s pričakovanji, po katerih naj bi bil za novega nepalskega kralja imenovan Birendrov brat Gjanendro, pa je nepalska vlada za novega kralja imenovala princa Dipendra, njegovega strica princa Gjanendra pa za regenta. Medtem ko je novi kralj v komi, vrši kraljeve posle njegov stric princ Gyanendra.

Sodni zaostanki niso posebnost
01. 06. 2001 00.00
Predsednik ljubljanskega okrožnega sodišča Aleš Zalar se je skupaj z Boštjanom Tratarjem z ministrstva za pravosodje in diplomatko Ondino Blokar s slovenskega veleposlaništva pri ZN v New Yorku udeležil konference Komisije Združenih narodov za mednarodno trgovinsko pravo (UNCITRAL), na kateri med drugim posebna delovna skupina pripravlja modelno zakonodajo s področja pomiritve in posredovanja pri reševanju sporov. Zalar je v pogovoru dejal, da se Slovenija, ki je v UNCITRAL opazovalka, konference udeležuje ker še nima nobene razvite oblike alternativnega reševanja sporov s katerimi je "absolutno" preobremenjena. Zalar se je v New Yorku srečal tudi z generalnim konzulom Andrejem Podvršičem, s katerim sta se dogovorila o projektu izobraževalne prakse slovenskih sodnikov na prvostopenjskih sodiščih v New Yorku, kjer bi se seznanili z različnimi programi alternativnega poravnavanja sporov.

Uslužbenci ZN za večjo varnost
31. 05. 2001 00.00
Skupina uslužbencev Združenih narodov je v sredo obiskala Varnostni svet ZN in njegove člane zaprosila, naj sprejmejo ukrepe, s katerimi bi osebju svetovne organizacije zagotovili več varnosti pri opravljanju njihovega dela po svetu. Zaposleni si želijo, da ZN v polnem obsegu financira večje varnostne ukrepe, pa tudi, da bi bile države, v katerih se nahajajo delavci ZN, pravno odgovorne za njihovo varnost. V primeru, da varnostnih zagotovil ne bo, pa uslužbenci ZN predlagajo, da v takih državah operacij ZN ne bi izvajali. Od leta 1992 je bilo med opravljanjem dela ubitih 200 civilnih uslužbencev ZN.

Rekordna izguba za Istrabenz
30. 05. 2001 00.00
Glede na konsolidiran izkaz uspeha je skupina Istrabenz z izgubo v višini 658,1 milijona tolarjev lani poslovala najslabše doslej. Skupina je zabeležila rekordno izgubo v višini 2,2 milijarde tolarjev v trgovini naftnih derivatov, večji del negativnega rezultata pa je prineslo poslovanje družb na hrvaškem trgu, je na novinarski konferenci po peti redni seji skupščine holdinške družbe Istrabenz povedal predsednik uprave Janko Kosmina. Predstavniki delničarjev holdinške družbe Istrabenz, ki pa je lani prigospodarila 525 milijonov tolarjev čistega dobička, so potrdili predlog uprave, ki določa vrednost dividende na delnico v višini 80 tolarjev bruto. Za izplačilo dividend bo holdinška družba namenila 414,4 milijona tolarjev čistega dobička. Skupščina je zaradi prenehanja mandata 10-članskega nadzornega sveta izvolila nov nadzorni svet.

Protestni shod kulturnikov
29. 05. 2001 00.00
S protestnim shodom pred poslopjem vlade so v ponedeljek kulturniki pod vodstvom sindikata kulture Glosa opozorili na mačehovski odnos slovenske vlade do delavcev v kulturi. Na podcenjujoč odnos do kulturnikov po njihovem mnenju kaže dejstvo, da vlada še vedno ni potrdila predloga sprememb kolektivne pogodbe za kulturne dejavnosti, ki bi zmanjšal preveč očitno zaostajanje plač v kulturi. Ta predlog je že več tednov usklajen med kulturnim ministrstvom in sindikati, zato je njegovo ignoriranje s strani vlade nesprejemljivo in podcenjujoče za zaposlene, je dejal predsednik sindikata Glosa Doro Hvalica.

SVIZ se pridružuje kulturnikom
25. 05. 2001 00.00
Sindikat vzgoje, izobraževanja in znanosti Slovenije (SVIZ) se pridružuje protestu zaposlenih v kulturi in poziva svoje člane v muzejih, galerijah, arhivih, knjižnicah in zavodih za varstvo kulturne dediščine, naj se udeležijo ponedeljkovega protestnega shoda sindikata kulture Glosa pred poslopjem vlade, med katerim bodo opozorili na mačehovski odnos slovenske vlade do kulturnikov, so sporočili iz SVIZ-a.

Preoblikovanje Infond Zlata
24. 05. 2001 00.00
Delničarji pooblaščene investicijske družbe Infond Zlat so na skupščini potrdili predlog o preoblikovanju v tri nove družbe, imenovali njihove nadzorne svete ter sklenili pokriti lansko izgubo z dobičkom preteklih let. Skupščine se je udeležila le četrtina delničarjev, med njimi pa ni bilo predstavnikov DZS, ki so za skupščino napovedali nasprotne predloge v zvezi s sestavo uprav novih družb in odločanjem nadzornih svetov, vendar so jih danes pred začetkom skupščine umaknili. Prav tako si je danes popoldne premislila tudi uprava KBM Infond, ki je lastnica pida, in sporočila, da Infond Zlat odstopa od namere po prevzemu DZS.

Tudi DeSUS o referendumu
22. 05. 2001 00.00
Predsednik DeSUS Janko Kušar in izvršni odbor DeSUS pozivajo svoje člane in volivce, naj se 17. junija v čim večjem številu udeležijo referenduma o noveli zakona o zdravljenju neplodnosti in postopkih oploditve z biomedicinsko pomočjo ter naj podprejo novelo. Kot je dejal Kušar, so člani izvršnega odbora na današnji seji menili, da gre pri javni polemiki o referendumski pobudi zlasti za merjenje politične moči, več kot 500 milijonov tolarjev, ki jih bo država porabila za izvedbo referenduma, pa bi veljalo nameniti za onkološki inštitut ljubljanskega Kliničnega centra.

Izplačilo dividend v Salusu
19. 05. 2001 00.00
Delničarji ljubljanske družbe Salus, katere osnovna dejavnost je prodaja farmacevtskih, medicinskih in drugih proizvodov na debelo, so na današnji skupščini soglašali s predlogom uprave, da nerazporejeni čisti dobiček iz let 1995 in 1996 s pripadajočo revalorizacijo v skupni višini 444 milijonov tolarjev namenijo za izplačilo dividend in nagrade. Dividende za navadne delnice bodo znašale 3000 tolarjev, pri čemer je všteta vmesna dividenda v znesku 1000 tolarjev. Iz nerazporejenega dobička iz leta 1998 so 100 milijonov tolarjev namenili za dopolnitev sklada lastnih delnic, lanski dobiček v višini 870 milijonov tolarjev pa so pustili nerazporejen.

Kongres SDS v Celju
19. 05. 2001 00.00
Po napovedih predsednika SDS Janeza Janše je 7. kongres stranke, ki zaseda v prostorih Celjskega sejma, "kongres novih energij". Približno 400 delegatov - nekaj več kot polovica jih je delegatov po funkciji, ostali pa so bili izvoljeni na programskih konferencah občinskih in mestnih odborov - bo pod geslom Ustvarjamo Slovenijo vrednot sprejemalo nov statut, hkrati pa volilo predsednika stranke ter člane izvršilnega in nadzornega odbora. Predkongresna razprava v stranki je pokazala, da politični program, ki je bil sprejet maja 1999 na portoroškem kongresu, ne potrebuje večjih sprememb, velja pa ga nadgraditi oz. dopolniti z resolucijami, ki bodo SDS kot stranko načelne sredine umestile v spremenjene politične razmere po zadnjih državnozborskih volitvah in lanskih spremembah v slovenskem političnem prostoru. Poleg nosilne resolucije - njen naslov bo enak geslu celjskega kongresa - bodo delegati sprejemali še resolucije o delovno-pravni zakonodaji, o Evropski zvezi, o zvezi NATO, o razvoju slovenskega podeželja in kmetijstva, o sonaravnem bivanju in delovanju, o pomenu inovativne družbe ter o povečevanju neupravičenih socialnih razlik. Predlog resolucije z naslovom Devet grafitov študentskega razuma pa je pripravila tudi Socialdemokratska mladina (SDM).

Toplak ni dobil podpore
18. 05. 2001 00.00
Sindikalnega glasovanja o zaupnici oziroma nezaupnici rektorju Univerze v Mariboru Ludviku Toplaku, ki ga je organiziral Sindikat vzgoje, izobraževanja in znanosti Slovenije (SVIZ) Univerze v Mariboru, se je udeležilo 22,4 odstotka od 1370 zaposlenih na univerzi. Po besedah predsednika SVIZ na univerzi Andreja Predina je 71,7 odstotka tistih, ki so se sindikalnega glasovanja udeležili, izrazilo nezadovoljstvo z dosedanjim delom rektorja, 24,7 odstotka pa jih je z rektorjevim dosedanjim delom zadovoljnih.

Sprejet predlog resolucije o nacionalni varnosti
17. 05. 2001 00.00
Odbor za obrambo je brez večjih pripomb sprejel predlog resolucije o strategiji nacionalne varnosti. Gre za najširši in najpomembnejši strateški dokument, na katerem bodo temeljili vsi dokumenti, strategije in zakoni s področja obrambe in varnosti države nasploh. Državni zbor naj bi resolucijo o strategiji nacionalne varnosti sprejel do jeseni, njen sprejem pa je tudi eden od pogojev za vstop Slovenije v zvezo Nato.

Odbor DZ podprl resolucijo o nacionalni varnosti
17. 05. 2001 00.00
Odbor DZ za obrambo je na seji soglasno podprl predlog resolucije o strategiji nacionalne varnosti, ki je temeljni dokument na področju nacionalne varnosti. Hkrati so se njegovi člani seznanili s poročilom o obisku izvedenske skupine zveze NATO v Sloveniji, ki je bil namenjen usklajevanju osnutka ocene uresničevanja letnega nacionalnega programa za uresničevanje akcijskega načrta za članstvo v zvezi NATO v obdobju od 2000 do 2001. Seje sta se med drugimi udeležila tudi minister za obrambo Anton Grizold in načelnik generalštaba Slovenske vojske (SV), brigadir Ladislav Lipič. Grizold je pozval člane odbora, naj podprejo predlog resolucije, saj gre po njegovem prepričanju za celovit dokument, ki je primerljiv s podobnimi dokumenti v industrijsko razvitih državah. Glede poročila pa je poudaril, da so bili kriteriji ocenjevanja, ki jih je uporabila izvedenska skupina, zelo visoki. Ta naj bi namreč Slovenijo obravnavala kot potencialno članico zveze NATO. Po ministrovih besedah so njeni člani zlasti poudarjali, da si mora naša država postavljati realistične in dosegljive cilje.

Najstarejši orkester v Ljubljani
17. 05. 2001 00.00
V Gallusovi dvorani Cankarjevega doma je sinoči nastopil najstarejši radijski orkester na svetu, Danski nacionalni radijski simfonični orkester, ustanovljen leta 1925. Na koncertu, namenjenem abonentom zlatega abonmaja, bo izvedel Griegove Simfonične plese, op. 64, Nielsnovo Simfonijo št. 3 v d-molu, op. 27, in Brahmsov Koncert za klavir in orkester št. 1 v d-molu, op. 15, v katerem bo solistično nastopil norveški pianist Leif Ove Andsnes. Orkester bo vodil letos angažirani dirigent Gerd Albrecht, kot solista pa bosta nastopila še sopranistka Turi Olin Grimstad in baritonist Morten Frank Larsen.

Zabava na Prešernovem trgu
11. 05. 2001 00.00
Ob prazniku mesta Ljubljane, 9. maju, so v organizaciji ljubljanske občine na Prešernovem trgu pripravili daljšo slovesno prireditev s kulturno-zabavnim programom. Na prireditvi bo za praznično razpoloženje vse do poznih večernih ur skrbela Tanja Ribič, ki bo program tudi povezovala. Peter Lovšin in Jani Kovačič s prijatelji bosta popestrila predvsem večerno rajanje, še prej pa bodo nastopili otroški pevski zbor ljubljanskih osnovnih šol, nato bo za prešerno razpoloženje poskrbel Orkester slovenske policije ter še pozneje 60-članski Tržaški partizanski pevski zbor.

Volilni imeniki že na vpogled
07. 05. 2001 00.00
Po rokovniku za izvedbo volilnih opravil za prve volitve v svete četrtnih skupnosti ljubljanske mestne občine, ki bodo 17. junija, bo pristojni organ z današnjim dnem javno razgrnil splošne volilne imenike za vsa volišča na območju občine ter jih ponudil na vpogled občanom, in sicer pri sektorju za upravne notranje zadeve ljubljanske upravne enote na Mačkovi. Po zakonu ima vsak državljan pravico pregledati splošne volilne imenike in zahtevati popravek. Pristojni organ po sestavi splošnih volilnih imenikov tudi sam pregleda, ali so ti popolni in jih v skladu s svojimi ugotovitvami po uradni dolžnosti popravi.

Vesoljski turist znova na Zemlji
06. 05. 2001 00.00
V Kazahstanu je ob 7.41 in 28 sekund po srednjeevropskem času uspešno pristala ruska transportna vesoljska ladja Sojuz TM-31, v kateri se je po osmih dneh iz vesolja vrnila tričlanska rusko- ameriška posadka, ki je na Mednarodni vesoljski postaji (MVP) zamenjala reševalno ladjo za stalno posadko postaje.

Policijski alpinistični podvig
05. 05. 2001 00.00
Priprave na letošnji velik policijski alpinistični podvig potekajo dobro in po določenem časovnem programu, so sporočili iz generalne policijske uprave. V okviru Planinske zveze Slovenije (PZS) bo namreč policija letošnjo jesen v času od 5. septembra do 5. novembra pripravila prvo himalajsko odpravo slovenskih policistov na 8201 m visoki Čo Oju v Tibetu. Gre za nedvomno letošnji največji športni dogodek v slovenski policiji, saj je to prva alpinistična odprava v zgodovini slovenskega alpinizma, pri kateri sodelujejo predvsem policisti.

Pred kongresom SDS
01. 05. 2001 00.00
Ustvarjamo Slovenijo vrednot bo geslo 7. kongresa SDS, ki bo 19. maja zasedal v Celju in bo po napovedih predsednika stranke Janeza Janše "kongres novih energij". Približno 430 delegatov - nekaj več kot polovica jih bo delegatov po funkciji, ostali pa bodo izvoljeni na programskih konferencah občinskih in mestnih odborov - bo sprejemalo nov statut, hkrati pa volilo predsednika stranke ter člane izvršilnega in nadzornega odbora. Kandidate lahko do 5. maja predlagajo vsi člani, vodstva regij, občinski odbori ter organi stranke, interesnih združenj in forumov SDS, sezname kandidatov pa bo mogoče dopolnjevati tudi na samem kongresu. Kot poudarjajo v vodstvu SDS, je predkongresna razprava v stranki pokazala, da politični program, ki je bil sprejet na 5. kongresu v Portorožu, ne potrebuje večjih sprememb, velja pa ga nadgraditi z resolucijami, ki bodo SDS kot stranko načelne sredine umestile v spremenjene politične razmere po zadnjih državnozborskih volitvah in lanskih spremembah v slovenskem političnem prostoru. Poleg nosilne resolucije - njen naslov bo enak geslu celjskega kongresa - bodo delegati sprejemali še resolucije o zaposlovanju in delovnih razmerjih, o izzivih mlade generacije, o ekoloških izzivih ter o slovenski poti v EU in zvezo NATO.