AMERIČANKA

Hingisova in Davenportova v finalu Tokia

07. 02. 1998 09.50

Švicarka Martina Hingis in Američanka Lindsay Davenport sta finalistki mednarodnega ženskega teniškega turnirnja WTA v Tokiu z nagradnim skladom 926.250 ameriških dolarjev. Prva je s 6:0 in 6:2 odpravila hrvaško igralko Ivo Majoli, druga pa prav tako brez težav Južnoafričanko Amando Coetzer s 6:2 in 6:1. Zmaga je bila izredno pomembna za olimpijsko zmagovalko Davenportovo, ki se je z uvrstitvijo v finale že prebila na 2. mesto lestvice WTA, najvišje v njeni karieri.

Favoritinje brez težav

05. 02. 1998 16.38

V 2. krogu WTA teniškega turnirja v Tokiu z nagradnim skladom 926.500 dolarjev so favoritinje brez težav zmagale. Olimpijska prvakinja Američanka Lindsay Davenport je ugnala Japonko Sawamatsu, Južnoafričanka Amanda Coetzer je bila boljša od Američanke Reeves, Romunka Irina Sprilea, ki se bo v četrtfinalu pomerila z Davenportovo, pa Južnoafričanke Kruger.

Grafova bo nastopila v Tokiju

29. 01. 1998 15.43

Nekdanja prva teniška igralka sveta Nemka Steffi Graf bo po dolgi odsotnosti z igrišč prvič na turnirju za lestvico WTA nastopila že prihodnji teden v Tokiju, so sporočili japonski organizatorji. Grafova, ki po operacije kolena maja lani ne igra, bo na turnirju, ki bo potekal od 3. do 8. februarja, tretja nosilka. Pred njo sta postavljeni Švicarka Martina Hingis in Američanka Lindsay Davenport.

Sampras in Korda zmagala v Melbournu

25. 01. 1998 08.30

Prvi teniški igralec sveta Američan Pete Sampras je na odprtem teniškem prvenstvu Australije v Melbournu (6,6 milijona ameriških dolarjev nagradnega sklada) v osmini finala premagal Maročana Hichama Arazija s 7:6 (11:9), 6:4 in 6:4.

Popov nepremagljiv, novo zlato za Chenovo

14. 01. 1998 17.02

Na 8. svetovnem plavalnem prvenstvu v Perthu so danes razdelili pet kompletov medalj v plavalnem delu prvenstva. Zmagoslavno je nastope v Perthu začel štirikratni olimpijski prvak in svetovni rekorder Rus Aleksander Popov, ki je na 100 metrov prosto zanesljivo ugnal vso konkurenco, dosegel nov rekord prvenstev (48,93). 26-letni Popov bo imel po današnjem uspehu lepo priložnost, da postane prvi plavalec v zgodovini, ki mu bo uspelo ubraniti naslova na 100 in 50 m prosto. Srebro je osvojil Avstralec Michael Klim, bron pa Šved Lars Frolander.

V Perthu razdelili štiri komplete medalj v bazenskem plavanju

13. 01. 1998 18.33

Na 8. svetovnem plavalnem prvenstvu v avstralskem Perthu so razdelili tudi štiri komplete medalj v bazenskem plavanju. Prestižno moško disciplino, štafeto na 4 x 200 metrov prosto so dobili Avstralci pred Nizozemci in Britanci. Ob tem so imeli gostitelji prvenstva lepo priložnost, da postavijo tudi nov svetovni rekord (7:11,95), a je bil njihov zadnji plavalec Daniel Kowalski prepočasen, izid 7:12,48 pa je zadostoval za nov rekord prvenstev. Prvo današnjo disciplino 200 metrov za ženske je ob odsotnosti svetovne rekorderke Franziske van Almsick dobila olimpijska prvakinja, 25-letna Kostaričanka Claudia Poll. Srebro je osvojila Slovakinja Martina Moravcova, ki se je z enakim odličjem okitila že včeraj na pol krajši razdalji, bron pa Avstralka Julia Grewille. Na 100 metrov prsno je presenetljivo slavila 19-letna Američanka Kristy Kowal. Drugo mesto je osvojila pred Avstralko Helen Denman in Kanadčanko Lauren van Oosten. Favoritnje pa so ostale praznih rok. Evropska prvakinja madžarka Agnes Kovacs je bila 4., svetovna rekorderka Južnoafričanka Penny Heyns 5., branilka naslova Avstralka Samantha Riley pa šesta. O izenačenosti te tekme pa zgovorno priča podatek, da je vseh osem tekmovalk na koncu ločilo vsega 72 stotink sekunde. Edino preostalo disciplino, moško tekmo na 400 metrov mešano, je dobil ameriški svetovni rekorder Tom Dolan. Srebro je osvojil Nizozemec Marcel Wouda, bron pa Kanadčan Curtis Myden. Od Slovencev sta nastopila Nataša Kejžar in Marko Milenkovič. Milenkovič je 400 m mešano odplaval v 4:31,89 minute in osvojil 20. mesto, Nataša Kejžar pa je bila na 100 m prsno z izidom 1:12,30 enaindvajseta.

Williamsova ugnala Hingisovo

13. 01. 1998 11.39

V 2. krogu mednarodnega teniškega turnirja za moške in ženske v avstralskem Sydneyju je za največje presenečenje poskrbela 17-letna Američanka Venus Williams, ki je z 2:1 v nizih ugnala prvo igralko lestvice WTA in lansko zmagovalko tega turnirja Švicarko Martino Hingis.

Tudi Seleševe ne bo v Melbourne

08. 01. 1998 12.13

Odstop na prvem grand slam turnirju sezone Australian Opnu je odpovedala tudi Monika Seleš. Nekdaj prva dama ženskega tenisa je povedala, da na turnirju, ki se začne 19. januarja, ne bo nastopila iz osebnih razlogov. Seleševa bo po letu 1996, ko je v Melbournu zmagala, že drugič zapored izpustila nastop v Avstraliji.

Igralka leta 1997 je Martina Hingis

19. 11. 1997 11.20

Med finalnim turnirjem WTA v New Yorku so razglasili najboljšo teniško igralko v letošnji sezoni, ki so jo izbirali teniški novinarji. Po pričakovanju je to Švicarka Martina Hingis, ki je v letošnjem letu izgubila le štiri srečanja. Švicarka je tako prvič postala najboljša igralka, ima pa že dve drugi priznanji. Leta 1995 je bila razglašena za najboljšo novinko, leto kasneje pa za igralko, ki je najbolj napredovala.

V Philadelphiji brez presenečenj

14. 11. 1997 00.00

Na ženskem teniškem turnirju v Philadelphiji zaenkrat ni bilo presenečenj. Po končanem drugem krogu je v igri za končno zmago še vseh osem nosilk. V zadnjih srečanjih so bile uspešne tudi peta nosilka Američanka Lindsay Davenport, ki je v malem derbiju s 6:3 in 6:0 premagala Španko Conchito Martinez, sedma nosilka Romunka Irina Spirlea je Venezuelki Mariji Alajendri Venti prav tako prepustila le tri igre, nekoliko več dela pa je imela osma nosilka Španka Arantxa Sanchez Vicario, ki je po zmagi v prvem nizu s 6:1 drugega dobila v podaljšani igri.