Bill Gates

Microsoft na Vrhovnem sodišču ni uspel
10. 10. 2001 00.00
Ameriško vrhovno sodišče ni popolnoma zavrglo ugotovitve prvostopenjskega sodnika Thomasa Penfielda Jacksona, da je Microsoft kršil protimonopolne zakone.

Windows XP dokončan
27. 08. 2001 00.00
Microsoft je dokončal operacijski sistem Windows XP. Uradna predstavitev sistema je napovedana za 25. oktober.

Microsoft in Dell pomagata šolam
11. 07. 2001 00.00
Microsoft je različnim šolam in izobraževalnim institucijam na južni Floridi podaril 1.100.000 dolarjev, ki bodo namenjeni nakupom računalniške opreme za učence in učitelje.

Microsoft in vlada razglašata zmago
29. 06. 2001 00.00
Po odločitvi zveznega prizivnega sodišča v primeru Microsoft so tako predstavniki podjetja, kot predstavniki ameriške vlade in zveznih držav, ki največjega svetovnega proizvajalca operacijskih sistemov tožijo zaradi kršenja protimonopolne zakonodaje, razglašali zmago. Pravosodni minister John Ashcroft je zatrdil, da je zmagala njihova stran, ker je prizivno sodišče potrdilo mnenje prvostopenjskega sodišča, da je Microsoft kršil zakone. Predsednik Microsofta Bill Gates pa je razglašal zmago na podlagi tistega dela odločitve prizivnega sodišča, s katerim je bila zavrnjen ukaz sodnika Thomasa Penfielda Jacksona o razbitju Microsofta na dva dela. Prizivno sodišče v Washingtonu je odločitev sprejelo soglasno, pri tem pa še ošvrknilo Jacksona zaradi njegovih zaničevalnih izjav o Microsoftu in njegovem vodstvu.

Office XP tudi uradno dostopen
06. 06. 2001 00.00
Microsoft je 31. maja uradno predstavil najnovejšo različico svoje poslovne programske opreme Office XP. Office XP podjetjem in domačim uporabnikom omogoča skokovito povečanje storilnosti, obenem pa ponuja nova orodja, ki bodo uporabnikom olajšala delo in jim omogočila dostop do podatkov, ki jih potrebujejo pri svojem vsakdanjem delu.

Zmanjšane možnosti za razbitje Microsofta
28. 02. 2001 00.00
V Washingtonu se je pred sedemčlanskim zveznim prizivnim sodiščem končalo dvodnevno zaslišanje v pritožbi računalniškega podjetja Microsoft na odločitev nižjestopenjskega sodnika Thomasa Penfielda Jacksona, ki je lansko poletje ukazal razbitje podjetja na dva dela. Argumenti odvetnikov Microsofta in odvetnikov pravosodnega ministrstva ZDA ter 19 zveznih držav, ki so vložile tožbo zaradi kršenja protimonopolne zakonodaje, so se v ponedeljek vrteli okrog tehnično-pravnih vidikov, v torek pa predvsem okrog samega sodnika Jacksona. Microsoft se pritožuje, da je bil sodnik podjetju vseskozi sovražen in ni sprejemal nobenih argumentov obrambe.

Microsoft na prizivnem sodišču
26. 02. 2001 00.00
Zvezno prizivno sodišče v Washingtonu bo danes začelo z dvodnevnimi zaslišanji v prizivu računalniškega velikana Microsoft proti odločitvi zveznega sodnika Thomasa Penfielda Jacksona, ki je 7. junija lani ukazal razbiti podjetje na dva dela. Jackson je odločitev sprejel po tožbi, ki so jo zaradi kršenja več kot sto let stare protimonopolne zakonodaje proti Microsoftu vložili zvezno pravosodno ministrstvo in 19 zveznih držav. Microsoft je morda računal, da bo s prihodom novega predsednika v Washington zavladalo zanj ugodnejše ozračje, vendar glede na pravno ekipo, ki bo zagovarjala vladna stališča, ne more računati na podporo konservativnega tabora. Med najbolj znanimi pravnimi svetniki vlade sta namreč nekdanji "preganjalec" predsednika Billa Clintona Ken Starr ter nekdanji kandidat za sodnika vrhovnega sodišča ZDA Robert Bork.

Končan forum v Davosu
30. 01. 2001 00.00
Svetovni gospodarski forum se je letos posvetil neuravnoteženemu globalizacijskemu procesu, ki povzroča številne geopolitične in gospodarske težave. Med pomembnejšimi temami sta bili poleg nerazvite afriške celine tudi integracija Evrope in stanje na Balkanu.

Gates napoveduje prihodnost
07. 01. 2001 00.00
Predsednik upravnega odbora družbe Microsoft Bill Gates je na letošnjem International Consumer Electronics Showu v Las Vegasu predstavil načrte za integrirano računalniško okolje prihodnosti. Gates je napovedal, da bo nova strojna in programska oprema poenostavila uporabo računalniško vodenih naprav. Po njegovih besedah Microsoft že razvija kombinacijo domačega računalnika, avdio-video naprave in informacijske platforme. Naprava naj bi bila priključena 24 ur na dan in osrednji povezovalni prenosnik informacij. To naj bi uporabnike vodilo k širokopasovnim brezžičnim povezavam. Telefonski modemi enostavno ne bodo dovolj. Gates je tudi predstavil Microsoftovo igralno konzolo imenovano Xbox, z zelo dobro grafiko. Odgovorni pri Microsoftu želijo tako tekmovati s Sonyjevimi igrali, ki obvladujejo to tržišče.

Najbogatejši Zemljani
23. 09. 2000 00.00
Informacijska tehnologija je najboljši način zaslužka. To potrjuje tudi zadnja raziskava revije Forbes. Najbogatejši človek na svetu ostaja šef Microsofta Bill Gates, ki je »

Številni zvezdniki v Sydneyju
15. 09. 2000 00.00
Že včeraj je na prizorišče OI prispela hči ameriškega predsednika Chelsea Clinton, zvezda sinočnjega sprejema za akreditirane novinarje v Sydneyju pa je bil Mohamed Ali. Od filmskih igralcev največ pozornosti vzbujata zakonca Tom Cruise in Nicole Kidman, ki imata hišo v Sydneyju. Ostati neopažena je za slavni par misija nemogoče. Začele so krožiti govorice, da utegneta v deželo kengurujev pripotovati tudi Jack Nicholson in Madonna. V Sydneyju je tudi najbogatejši človek na zemeljski obli Bill Gates, ki je bil sicer pred dnevi v Melbournu na svetovnem gospodarskem forumu, kjer so za izgrede poskrbeli protestniki proti globalizaciji. Na prizorišču OI so tudi številni člani kraljevskih družin in jet-seta, med drugim belgijski prestolonaslednik, princ Filip in njegova žena, princesa Matilda, monaški princ Albert in princesa Karolina, britanska princesa Ana, nizozemski prestolonaslednik, princ Viljem Aleksander.

Spopadi med protestniki in policijo
11. 09. 2000 00.00
Demonstranti, ki so v Melbournu protestirali ob začetku Mednarodnega gospodarskega foruma, so danes napadli policiste in uničevali avtomobile udeležencev foruma, ki se je zaradi protestov proti globalizaciji začel z rahlo zamudo.

Zakonca Gates ustanovila Gates fundacijo
01. 08. 2000 08.46
Bill Gates in njegova žena Melinda sta poklonila 45 milijonov ameriških dolarjev harvardski zdravstveni šoli za boj proti tuberkulozi (TBC). To je največja donacija za boj proti omenjeni bolezni. Harvard se bo pridružil drugim organizacijam v Peruju, ki zdravijo TBC z nekakšno terapijo, ki je v primerjavi z zdravljenjem v ZDA dosti cenejša. Zakonca Gates sta ustanovila Gates fundacijo zato, da bodo lahko tudi druge države program zdravljenja, ki je v Peruju uspešen, same uporabile za zdravljenje svojih bolnikov. TBC je bolezen, ki se prenaša s kašljanjem in pri kateri bakterije napadejo pljuča. Za posledicami TBC umre vsako leto več kot dva milijona ljudi.

Naslednja generacija Windows storitev
26. 06. 2000 14.31
Bill Gates je v intervjuju za BBC predstavil novo Microsoftovo iniciativo >>dot.net<<, ki je bila prej poimenovana >>Naslednja generacija Windows storitev<<. Gre za veliko integracijo namiznih programov z internetom. Če bo Microsoftu iniciativa uspela, potem čez nekaj let ne bomo kupovali programske opreme na CD-jih ter je nameščali na računalnike, temveč bodo imeli programi obliko storitev. Programi bodo nameščeni na nekem oddaljenem strežniku, ko pa jih bomo potrebovali, bomo do njih dostopali preko interneta. Uporabljali in plačevali jih bomo podobno kot npr. telefonske storitve.

ZDA za več tujih računalničarjev
16. 06. 2000 21.11
Delovni vizumi za izobražene tujce so eno izmed perečih vprašanj v ameriški zakonodaji. Računalniška industrija namreč želi, da bi tujci lahko prihajali na delo v Združene države, saj naj bi drugače v prihodnjih dveh letih ostalo nezapolnjenih več kot 350.000 delovnih mest. Skupina predstavnikov industrije, med katerimi je bil tudi predsednik Microsofta, Bill Gates, so na senat naslovili prošnjo naj pospeši dogajanje na tem področju.

Bill Gates želi investirati v Balkan
09. 06. 2000 08.34
Solastnik Microsofta Bill Gates, eden od najbogatejših ljudi na svetu, namerava vlagati na Balkan. To je v Solunu sporočil koordinator Pakta stabilnosti za JV Evropo Bodo Hombach. V Solunu poteka srečanje predstavnikov držav članic pakta stabilnosti in nevladnih organizacij iz balkanskih držav.

Štipendije Billa Gatesa za študij v Cambridgu
24. 05. 2000 07.45
Ameriški računalniški milijarder Bill Gates je napovedal, da bo 130 milijonov angleških funtov namenil za štipendije na britanski univerzi Cambridge. Po pisanju britanskega časnika Times naj bi z omenjeno vsoto na elitni univerzi omogočili študij 230 študentom iz vsega sveta. Gates je doslej že namenil dvanajst milijonov funtov za gradnjo računalniškega oddelka na omenjeni univerzi. 44-letni kralj računalniških programov ima v Londonu svoje bivališče in je prijatelj z britanskim premierom Tonyjem Blairom.

Spremembe na čelu Black Magica
19. 05. 2000 12.30
Novozelandska zmagovalna posadka letošnjega jadralnega Pokala Amerike na naslednjem pokalu leta 2003 ne bo branila naslova v popolni sestavi. Krmar Russell Coutts in taktik Brad Butterworth sta namreč sporočila, da zapuščata moštvo jadrnice Black Magic, ker se ne strinjata z vodstveno strukturo.

Bo Microsoft sankcioniran?
28. 04. 2000 20.12
Ameriška vlada bo sodniku Thomasu Jacksonu do 22.01 po srednjeevropskem času predala predloge za sankcije proti družbi Microsoft, so sporočili iz ameriškega pravosodnega ministrstva.

Padec Microsoftove tržne vrednosti
04. 04. 2000 15.14
Tržna vrednost Microsofta je v nekaj dneh padla za neverjetnih 80 milijard dolarjev na 472,5 milijarde dolarjev, tako da je nekoč največja družba na svetu padla na tretje mesto. Trenutno ''najdražja'' družba je s tržno vrednostjo v višini 530,5 milijarde dolarjev General Eletric (GE), drugo mesto pa je zasedel Cisco s 506 milijardami dolarjev.

Igralna video konzola X-Box
13. 03. 2000 10.40
Microsoft je v petek iz okrasnega papirja odvil težko pričakovano igralno video konzolo X-Box. V konzolo Microsoft polaga kar nekaj upov, saj pričakujejo, da jim bo prinesla 20 milijard dolarjev. Na srečanju razvijalcev video iger v San Joseju je Bill Gates, Microsoftov predsednik in glavni arhitekt programske opreme, razkril velik, aluminijast paket v obliki črke X. Paket je bil prototip prve Microsoftove igralne konzole. Konzola X-Box, integriran ima procesor svetovno znanega proizvajalca INTEL, bo prišla na police v jeseni leta 2001, saj želijo dati razvijalcem programske opreme dovolj časa, da se pripravijo. Microsoft se je tako pridružil veliki industriji, ki na leto obrača velike vsote denarja.

Žepna verzija Internet Explorerja
08. 03. 2000 12.51
Na tradicionalnem sejmu CeBIT v Hanovru je Microsoft predstavila prvi vsestranski brkljalnik za žepne računalnike. Brkljalnik imetnikom žepnih računalnikov omogoča enostaven dostop do spletnih strani in pomeni pomembno inovacijo internetne tehnologije. Uporabnik lahko vsebino spletne strani pregleduje, tudi ko ni priključen na internet. Žepni Internet Explorer ponuja nove uporabnikom prijazne rešitve: ima funkcijo "Shrink-to-Fit", ki spletno stran pozicionira tako, da zagotovi uporabo celotnega zaslona, omogoča pa tudi enostaven vnos internetnih naslovov v osebni imenik ("Smart Address Bar").

Slovenski poslovneži na Microsoftovi konferenci
15. 02. 2000 18.02
Korporacija Microsoft je priredila Letno konferenco generalnih direktorjev na temo ''Uspešne strategije za digitalno ekonomijo", ki je potekala v Londonu v času od 31. januarja do 1. februarja.

Gates in Branson o projektu Ljudska loterija
08. 02. 2000 12.47
Britanski milijarder Richard Branson in eden najbogatejših Američanov Bill Gates sta napovedala skupen projekt, imenovan Ljudska loterija, s katerim se bosta potegovala za pridobitev koncesije za britansko nacionalno loterijo. Nova loterija naj bi bila po besedah Bransona in Gatesa, ki sta svoj projekt predstavila na britanskem televizijskem kanalu BBC 1, neprofitna organizacija, ki naj bi veliko več kot dosedanja loterija namenila za kulturne, izobraževalne in humanitarne dejavnosti. Branson je še zagotovil, da bo loterija vsak dan v letu napravila enega milijonarja. Koncesijo za loterijo je sicer doslej imelo zasebno podjetje Camelot, kateremu pa koncesijska pogodba poteče naslednje leto.

Boj proti informacijskemu onesnaževanju
01. 02. 2000 08.20
Lastnik računalniškega giganta Microsoft Bill Gates je na gospodarskem forumu v Davosu povedal, da Microsoft razvija novo programsko opremo, ki bo uporabnike mobilnih telefonov, interneta in elektronske pošte rešila poplave ''informacijskih smeti''.

Predstavitev da Vincijevega ''Codex Leicestra'' v Berlinu
31. 01. 2000 13.04
V prostorih berlinskega Muzeja stvari ''Muzeum der Dinge'' so predstavili ''Codex Leicester'' Leonarda da Vincija, ki velja za enega od zakladov iz sredine preteklega tisočletja. Gre za edini rokopis renesančnega slikarja in kiparja iz zasebne zbirke. Dragocene rokopise v zrcalni pisavi so predstavili skupaj z risbami Josepha Beuysa (1921-1986). Umetniška dela je za razstavo posodil lastnik Microsofta Bill Gates, ki velja za najbogatejšega moža na svetu. Razstava bo na ogled do 19. marca, spremljal pa jo bo bogat spremljevalni program.

Bill Gates odstopil
14. 01. 2000 15.19
Bill Gates je odstopil s položaja izvršnega direktorja vodilnega računalniškega koncerna Microsoft, ostaja pa predsednik uprave. Gates bo odslej direktor novega oddelka, ki se bo ukvarjal z razvojem programske opreme. Na položaju izvršnega direktorja ga bo nasledil dosedanji drugi mož Microsofta Steve Ballmer.

Bill Gates največji donator v ZDA
05. 01. 2000 08.02
Direktor korporacije Microsoft Bill Gates je lani skupaj z ženo Melindo v dobrodelne namene prispeval 16 milijard dolarjev. Gates in soproga sta denar namenila svoji dobrodelni fondaciji, ta pa je potem financirala vrsto dobrodelnih projektov v ZDA in po svetu. Na drugem mestu je po višini dobrodelnega prispevka v ZDA soustanovitelj podjetja Netscape James Clark, ki je univerzi Stanford podaril 150 milijonov dolarjev za gradnjo biomedicinskega raziskovalnega centra. Korporacija Microsoft pri financiranju dobrodelnih organizacij in projektov sledi načelom, da je potrebno omogočiti dostop do znanja in visokih tehnologij predvsem mladim in tistim, ki so kakorkoli depriviligirani.

Bitka proti računalniškemu hrošču še ni dobljena
02. 01. 2000 17.52
Računalniki so prehod v leto 2000 za zdaj dobro prestali, ampak strokovnjaki svarijo, da bitka še ni dobljena. Ponedeljek, prvi delovni dan za večji del sveta, bo namreč prinesel novo preizkušnjo. V nedeljo, ki je bila v muslimanskem svetu že delovni dan, so borzne transakcije v državah Perzijskega zaliva sicer potekale brez zapletov.

Microsoftov odgovor v protimonopolnem procesu
02. 12. 1999 10.50
Po tako imenovani ugotovitvi dejstev zveznega sodišča v protimonopolnem procesu z ameriškim pravosodnim ministrstvom je Microsoft sporočil, da ta ne odraža izjemne konkurenčnosti in inovativnosti v industriji programske opreme in da se potrošniki odločajo na osnovi kakovosti izdelkov na trgu. Microsoft je dejal, da bo podjetje še naprej branilo načelo inovativnosti in poudaril, da je omenjena ugotovitev le en korak v trajajočem pravnem postopku, v katerem jih ostaja še veliko.