Bonitetna

Vladna kriza povečuje tveganje

06. 06. 2000 08.01

V vzhodnoevropski regiji Slovenija po oceni bonitetne hiše Dun & Bradstreet tudi v maju po ratingu tveganja zaseda skupaj z Madžarsko vodilno mesto. Indikator tveganja, ki znaša DB3a, ne kaže navzdol, navaja v poročilu Dun & Bradstreet, vendar pa je majsko poročilo znatno manj optimistično kot v predhodnih mesecih, v njem pa je zapisanih kar nekaj težav, s katerimi se sooča Slovenija. Med drugim omenjena bonitetna hiša poudarja vladno krizo v Sloveniji, ki ne bo pripomogla k hitrejšemu vključevanju v EU.

Autocommerce, Belinka in Eta prejele rating leta

20. 01. 2000 12.28

Bonitetna hiša I d.o.o. poslovne informacije je dopoldne skupaj z največjo bonitetno hišo na svetu Dun & Bradstreet že četrtič podelila priznanje rating leta trem slovenskim družbam. Med nekaj tisoč družbami, za katere je bila lani izdelana bonitetna ocena, so tokratno priznanje prejela podjetja Autocommerce in Belinka holding iz Ljubljane ter Eta iz Cerknega. Nagrade je izročil direktor družbe I d.o.o. poslovne informacije Marko Batista, nagrajence pa so nagovorili Andrej Brvar iz družbe I d.o.o., Rob Arthur iz družbe Dun & Bradstreet in ljubljanska Županja Vika Potočnik, ki je bila tudi gostiteljica podelitve.

Ugodna bonitetna ocena za Banko Celje

08. 10. 1998 13.12

Ena vodilnih svetovnih ustanov za ocenjevanje bonitete bank Fitch IBCA je septembra na podlagi poslovnih rezultatov leta 1997 ter prvega polletja 1998 izdelala analizo poslovanja Banke Celje in ji dodelila zelo ugodne ocene. Z njimi se Banka Celje uvršča v kategorijo investicijsko sprejemljivih bank, to pa pomeni, da sodi ne le med vodilne slovenske banke, ki imajo dodeljene mednarodne bonitetne ocene, ampak tudi v kategorijo najboljših bamk srednje in vzhodne Evrope.