Ciril Ribičič

Ribičič pred preiskovalno sodnico

05. 06. 2006 08.52

Nekdanji major komunistične tajne policije OZNA, ki mu očitajo odgovornost za poboj več kot 200 civilistov, zanika odgovornost.

Čebulj: Odločitev ni politična

28. 04. 2006 18.50

Čebulj se je odzval na izjave SDS, ki je odločitev o zadržanju zakona o Kosovi komisiji označila za politično.

Hudodelstvo namesto genocida

24. 04. 2006 14.47

Zaradi hudodelstva zoper civilno prebivalstvo je tožilstvo zahtevalo uvedbo preiskave zoper Ribičiča.

Odločitev s preglasovanjem

06. 03. 2006 16.48

Po mnenju treh sodnikov je odločitev ustavnega sodišča o referendumu o Vzajemni premalo utemeljena.

LDS zahteva pojasnila

06. 09. 2005 00.00

LDS ni zadovoljna z odgovorom vlade o ravnanju ministra v primeru Ribičič. Zahtevajo pojasnila. SDS: odgovor je precizen.

Ustavno sodišče z novim predsednikom

06. 09. 2004 00.00

Ustavni sodniki so na volitvah dosedanjo predsednico, ki se ji izteka triletni mandat, nadomestili s podpredsednikom Janezom Čebuljem.

OZP ni pristojen

01. 04. 2004 00.00

Odbor za zunanjo politiko je obravnaval domnevno vpletenost Milana Kučana v izplačilo prihrankov iz zagrebške podružnice LB Slavenu Letici.

Ustavno sodišče zadržalo referendum

09. 01. 2004 00.00

Ustavno sodišče je sklenilo, da se do dokončne odločitve zadrži izvajanje odloka o razpisu naknadnega zakonodajnega referenduma o t.i. tehničnem zakonu o izbrisanih.

Obstaja povezava med Ruplovimi problemi in Fassinovimi zapisi?

22. 10. 2003 00.00

Informacije o težavah ministra Dimitrija Rupla s pravosodjem so bile objavljene 21. oktobra, dan po tem, ko je zunanje ministrstvo na spletnih straneh objavilo prevod nekaterih navedkov iz knjige spominov nekdanjega italijanskega ministra Piera Fassina, v katerih omenja tudi Slovenijo in pogovore, ki jih je imel s slovenskimi politiki v času osamosvojitve.

Strel in Hribar napolnila Tivoli

25. 09. 2003 00.00

Ultramaratonski plavalec Martin Strel, lastnik treh rekordov v Guinnessovi knjigi, in radijski voditelj Sašo Hribar sta v ljubljanskem bazenu Tivoli uresničila napoved o dvoboju na 50 m prosto. Napet dvoboj je pred 500 gledalci, ki so do zadnjega kotička napolnili prostor ob bazenu, z 32,90 dobil Hribar.

Vloga predsednika republike: Kaj dela Drnovšek?

24. 09. 2003 00.00

Predsednik republike Janez Drnovšek krepi stike na zunanjepolitičnem področju - v devetih mesecih od prisege v Državnem zboru je bil na trinajstih obiskih v tujini. Mnogi pa pogrešajo njegovo mnenje o nekaterih dogodkih pri nas, čeprav ga ustava k temu izrecno ne zavezuje.

Protiustavno izbrisani

10. 04. 2003 00.00

Ustavno sodišče je v postopku za oceno ustavnosti - na pobudo Društva izbrisanih prebivalcev Slovenije - ugotovilo, da je zakon o urejanju statusa državljanov drugih držav naslednic nekdanje SFRJ v nekaterih točkah v neskladju z ustavo.

Ocena ustavnosti petih volilnih zakonov

08. 11. 2002 00.00

Ustavno sodišče je v postopku za preizkus pobude Boštjana Cuznarja z Bleda, ki ga zastopa zakoniti zastopnik Franc Cuznar, na svoji seji 24. oktobra sklenilo, da se pobuda za začetek postopka za oceno ustavnosti petih volilnih zakonov sprejme, in da jo bo obravnavalo prednostno.

Zbiranje dokazov proti Miloševiću

05. 11. 2002 00.00

Pogovori predstavnikov tožilstva haaškega sodišča s predsednikom Milanom Kučanom so v Ljubljani potekali za tesno zaprtimi vrati. Z Jelkom Kacinom, Cirilom Ribičičem in z zgodovinarjem Božom Repetom smo se zato pogovarjali o tem, kakšne informacije tožilci iščejo v Sloveniji.

Učinkovitejša lokalna samouprava

29. 11. 2001 00.00

Razvoj lokalne samouprave, regionalizacija države in učinkovitejša organizacija uprave so teme, ki žulijo predstavnike občin, upravnih enot, ministrstev in strokovnjakov na strokovnem srečanju.

ZLSD za spremembe ustave

14. 09. 2001 00.00

V Združeni listi socialnih demokratov soglašajo z začetkom razprave o spremembah ustave, saj je v slednji nekaj vprašanj, ki jih kaže preveriti in ob soglasju morda spremeniti.

Srbski minister plačal globo

04. 01. 2001 00.00

Prvič v več kot 50 letih je moral kak srbski minister prometni policiji plačati globo zaradi prometnega prekrška. Dva srbska policista sta namreč pred dnevi ustavila srbskega notranjega ministra Boža Prelevića, ki se je vračal v Beograd iz obiska na jugu Srbije. Ker je minister prekoračil dovoljeno hitrost, sta mu policista naložila plačilo 150 dinarjev oziroma približno pet mark kazni. Minister je globo brez ugovorov plačal.

Kučan predlagal Lavtižarjevo in Ribičiča

12. 12. 2000 00.00

Predsednik republike Milan Kučan je predlagal Državnemu zboru, da za varuhinjo človekovih pravic izvoli Darjo Lavtižar-Bebler in za sodnika ustavnega sodišča Cirila Ribičiča. Predsednik Kučan se je za predlog obeh kandidatov odločil po opravljenih posvetih z vodji poslanskih skupin in s poslancema italijanske in madžarske narodne skupnosti, ki so pokazali, da imata največjo podporo poslanskih skupin tako Darja Lavtižar-Bebler kot Ciril Ribičič.

Kučanovi posveti

06. 12. 2000 00.00

Predsednik republike Milan Kučan se bo z vodji poslanskih skupin in poslancema italijanske in madžarske narodnosti jutri posvetoval o kandidatih za sodnika ustavnega sodišča in za varuha oziroma varuhinjo človekovih pravic. Za sodnika ustavnega sodišča sta se prijavila dva kandidata, in sicer redni profesor ustavnega prava na ljubljanski Pravni fakulteti in nekdanji poslanec ZLSD, ki pa na letošnjih parlamentarnih volitvah ni kandidiral, Ciril Ribičič ter okrožni sodnik svetnik iz Maribora Božidar Merc. Za varuha se je v roku prijavilo 22 kandidatov, po poteku tega roka pa je predsednik republike dobil še dva predloga.

Kandidati za ombudsmana in sodnika ustavnega sodišča

03. 12. 2000 00.00

Predsednik republike Milan Kučan bo v četrtek, 7. decembra, z vodji poslanskih skupin in poslancema italijanske in madžarske narodne skupnosti opravil posvete o kandidatih za varuha oziroma varuhinjo človekovih pravic in za sodnika ustavnega sodišča.

Omizje o pomenu ustavnega sodišča

19. 11. 2000 00.00

V okviru izobraževalnega seminarja s temo Ustava - družbena pogodba ali administrativni akt, ki ga je na Bledu pripravilo Akademsko društvo pravnik pri ljubljanski pravni fakulteti, so danes slovenski vrhunski ustavno-pravni strokovnjaki, med drugim Ciril Ribičič, Peter Jambrek, Matevž Krivic in Lojze Ude, spregovorili o aktualnih temah ustavnega prava v Sloveniji. Osrednjo pozornost so namenili pričakovanim spremembam ustave v zvezi z volilnim sistemom in imenovanjem vlade ter regionalizacijo Slovenije. Prav tako so spregovorili o že sprejetih spremembah ustave v delu, ki govori o volilnem sistemu. Pravni strokovnjaki so govorili tudi o vprašanju referendumov, so sporočili organizatorji.

Dva kandidata za ustavnega sodnika

29. 09. 2000 00.00

Na poziv predsednika republike Milana Kučana za zbiranje predlogov možnih kandidatov za eno prosto mesto sodnika ustavnega sodišča sta se prijavila dva kandidata, in sicer poslanec ZLSD in redni profesor ustavnega prava na ljubljanski Pravni fakulteti Ciril Ribičič in okrožni sodnik svetnik iz Maribora Božidar Merc.

Vladni zakon o vladi v čakalnici

23. 08. 2000 00.00

Ves trud oblasti, da bi še pred začetkom predvolilne kampanje uveljavila svoj predlog novele zakona o vladi, utegne izničiti- procedura. Že spomladi 1998 sta namreč zakon z enakim imenom v parlament vložila poslanca Združene liste. Torej bi ob upoštevanju vrstnega reda državni zbor moral najprej obravnavati njun predlog.

Drugo mesto za slovenske poslance

23. 07. 2000 09.06

Slovenija je na teniškem turnirju, ki so se ga udeležili poslanci 14 držav, v Wimbledonu osvojila drugo mesto, potem ko je v polfinalu premagala ekipo Poljske, večkratnega zmagovalca tega turnirja. Prvo mesto je osvojila ekipa Finske.

Znova o večinskem volilnem sistemu

25. 04. 2000 13.09

Državni zbor je začel prvo obravnavo predloga zakona o volitvah poslank in poslancev po dvokrožnem večinskem volilnem sistemu, ki ga predlaga SDS. Po javni predstavitvi mnenj predvsem o ''problematičnih'' volilnih okrajih, ki naj bi bili sestavni del zakona, je matična komisija DZ za volilni sistem in ustavne spremembe minuli teden zakon v prvi obravnavi zavrnila. Za podporo zakonu pa bi moralo v DZ ob potrebni dvotretjinski večini glasovati najmanj 60 poslank in poslancev.

Ribičič pojasnjuje pomoč Hrvatom

18. 04. 2000 20.31

Novica o sodelovanju profesorja pravne fakultete in poslanca Cirila Ribičiča pri pripravi nove hrvaške ustave je v sosednji državi dvignila veliko prahu. O tem je za POP TV spregovoril tudi Ribičič, ki je poudaril, da je svetoval izključno kot strokovnjak za ustavnopravna vprašanja. Ob tem pa so se nekateri njegovi napotki vezali tudi na aktualno politično sedanjost pri nas.

Poslanski protest zoper izjavo poslanca Ribičiča

23. 03. 2000 16.35

Štriintrideset poslancev Slovenske ljudske stranke (SLS), Socialdemokratske stranke (SDS) in Slovenskih krščanskih demokratov (SKD) se je podpisalo pod oster protest zaradi izjave poslanca ZLSD Cirila Ribičiča v včerajšnjih Odmevih.

Pomenkovanja odmevajo

22. 03. 2000 20.31

Nedeljska pomenkovanja, ki jih v Lutkovnem gledališču pripravlja in vodi poslanec združene liste Ciril Ribičič, odmevajo kot še nikoli. Zaradi nastopa igralca Borisa Kobala, v katerem je gostu večera Stipetu Mesiću na svoj način predstavil podobo slovenske politike, so že včeraj reagirali v vrhu koalicije Slovenija. Danes pa so se oglasili tudi predstavniki svetovnega slovenskega kongresa in rimskokatoliške cerkve.

Neformalno srečanje slovenskih in hrvaških politikov

27. 02. 2000 20.39

Na Otočcu so se popoldne na neformalnem srečanju zbrali nekateri najvidnejši slovenski in hrvaški politiki. Cilj njihovega prihoda na Otočec je bil sicer turnir t.i. Srebrne teniške lige, vendar so se v neformalnih pogovorih dotaknili tudi odprtih dvostranskih vprašanj, med drugim Piranskega zaliva, NEK, Elana in Ljubljanske banke.

Še je možen pravočasen kompromis

06. 12. 1999 17.47

Poslanec ZLSD Ciril Ribičič je na strankini novinarski konferenci predstavil predlog volilnega sistema, ki povzema nekatere temeljne značilnosti nemškega kombiniranega sistema, stranka pa ga bo, po besedah njenega predsednika Boruta Pahorja, ''predala v premislek komisiji DZ za volilni sistem in ustavne spremembe, hkrati pa ostala dojemljiva za kompromis''.