Daewoo Motors

Daewoo bo prodal svoje tovarne

15. 08. 1999 18.51

Šest največji bank upnic korejske skupine Daewoo je pripravilo načrt prestrukturiranja koncerna, ki je v hudih finančnih težavah. Drugi največji industrijski konglomerat v Južni Koreji naj bi po tem načrtu ohranil le avtomobilski sektor vključno s podjetji, ki se ukvarjajo s proizvodnjo ali prodajo avtomobilov. S tem bo koncern Daewoo ostal brez 40 od 45 hčeerinskih družb, ki jih je konec preteklega leta še združeval pod isto streho.

Hyundai, Daewoo in Kia povečali prodajo avtomobilov

11. 08. 1999 18.01

Prodaja treh največjih južnokorejskih proizvajalcev avtomobilov je v prvih sedmih mesecih letos močno poskočila, predvsem zaradi povečanega domačega povpraševanja, so sporočili predstavniki podjetij.

Daewoo Motor išče rešitev v večjih avtomobilih

02. 08. 1999 15.44

Pri drugem največjem proizvajalcu avtomobilov v Južni Koreji in 17. na svetu Daewoo Motor so se zaradi slabih prodajnih rezultatov odločili, da bodo v naslednjih dveh letih povečali proizvodnjo večjih osebnih avtomobilov, ki gredo, vsaj v Južni Koreji, bolje v prodajo, so sporočili iz vodstva podjetja.

Daewoo zmanjšuje delež v indijski avtomobilski industriji

26. 07. 1999 12.16

Južnokorejski proizvajalec avtomobilov Daewoo namerava zmanjšati lastniški delež v svoji indijski podružnici Daewoo Motors India z zdajšnjih 91,63 odstotka na 51 odstotkov.

Volkswagen v državah srednje in vzhodne Evrope še vedno proda največ avtomobilov

07. 06. 1999 08.34

Nemški koncern Volkswagen je v prvih treh mesecih letošnjega leta na avtomobilskem trgu v državah srednje in vzhodne Evrope še povečal že sicer največjo prodajo s svojih vozil. Ta se je namreč z lanskih 20,2 odstotka v prvih treh mesecih leta 1999 povečala na 20,7 odstotka. Po zadnjih podatkih vodilnega finančnega dnevnika Financial Times je Volkswagen na teh tržiščih prodal 66.572 vozil, sledi pa mu korejski Daewoo Motors, ki je v državah srednje in vzhodne Evrope v istem obdobju skupno prodal 60.653 vozil. Korejski proizvajalec avtomobilov se je nemškemu tekmecu rahlo približal, to pa potrjujejo tudi nova naročila, od katerih je kar ena tretjina namenjenih Daewooju. Prodaja Daewooja se je v prvih treh mesecih letošnjega leta v primerjavi z istim obdobjem lani povečala za 12,6 odstotkov, njegov tržni delež pa se je s 17,9 odstotka povzpel na 18,8 odstotka.

Volkswagen najuspešnejši pri prodaji vozil v srednji in vzhodni Evropi

06. 06. 1999 12.49

Nemški koncern Volkswagen je v prvih treh mesecih letošnjega leta na avtomobilskem trgu v državah srednje in vzhodne Evrope še povečal že sicer največjo prodajo svojih vozil. Ta se je namreč z lanskih 20,2 odstotka v prvih treh mesecih leta 1999 povečala na 20,7 odstotka.

Daewoojevi načrti prestrukturiranja zbujajo pomisleke

20. 04. 1999 20.36

Načrti prezadolženega južnokorejskega proizvajalca avtomobilov Daewoo o prodaji oddelka za gradnjo ladij ter drugih glavnih poslov so sprožili navdušenje vlade in mnogo pomislekov med ekonomisti in analitiki. Drugi največji državni proizvajalec avtomobilov namerava za izboljšanje svojega finančnega položaja do oktobra prodati 26 oddelkov svojega poslovanja.

Upniki Kie sprejeli ponudbo Hyundaija

20. 10. 1998 07.50

Vse kaže, da bo južnokorejski avtomobilski koncern Kia le dobil novega lastnika. Največji upniki Kie so namreč v tretji ponovitvi javnega razpisa sklenili sprejeti ponudbo Hyundaija. Pogodba sicer še ni podpisana, saj nekatere podrobnosti sporazuma še niso povsem dogovorjene. Hyundai je med drugim zahteval tudi odpis 8,84 milijarde nemških mark dolga, kar so upniki sprejeli potem, ko sta predhodna javna razpisa ravno zaradi takšnih zahtev propadla. Celotni dolgovi Kie in njene odvisne družbe Asia Motors sicer znašajo skoraj 15 milijard nemških mark, sporočajo iz omenjene družbe. Kot je znano, so na razpisu za nakup Kie sodelovali tudi Ford, Daewoo in Samsung.

Za nakup družbe Kia Motors se zanima tudi Ford

13. 10. 1998 08.34

Ameriški avtomobilski koncern Ford se po informacijah predstavnikov južnokorejskega avtomobilskega podjetja Kia Motors še vedno zanima za nakup omenjene družbe. Poleg južnokorejskih družb Daewoo in Samsung je tudi ameriško podjetje v zadnjem trenutku dopolnilo svojo nakupno ponudbo, ki jo bodo predstavniki Kia Motors in južnokorejske vlade skupaj s ponudbama konkurentov obravnavali 19. oktobra. Kot je znano, je južnokorejska vlada že dvakrat neuspešno prodajala Kia Motors in njeno hčerinsko družbo Asia Motors, za neuspeh razpisa pa so bili odgovorni delničarji družbe, ki se s potencialnimi kupci niso uspeli dogovoriti o odpisu dolgov južnokorejske družbe.

Napovedana druga dražba za južnokorejskega proizvajalca Kia

05. 09. 1998 14.33

Po neuspešni prvi dražbi bankrotiranega avtomobilskega podjetja Kia Motors in njegove sestrske družbe Asia Motors, naj bi obe podjetji prodali v drugem poskusu do konca tega meseca. Korejska banka za razvoj in Kia sta po navedbah predstavnikov podjetij poslali nove smernice zainteresiranemu ameriškemu avtokoncernu Ford in trem korejskim podjetjem Hyundai, Daewoo in Samsung. Poleg teh štirih se je prve dražbe udeležilo tudi ameriško podjetje General Motors, ki pa v prvem postopku ni dalo nobene uradne ponudbe. Pred novo dražbo morajo vsi morebitni kupci znova oddati pojasnilo o namenu in predložiti ponudbo. Dobitnika dražbe naj bi razglasili 28. septembra.

Prodaja Kia Motors začasno ustavljena

03. 09. 1998 07.52

Poskus prodaje propadajoče južnokorejske avtomobilske družbe Kia Motors in njenega hčerinskega podjetja Asia Motors je začasno ustavljen. Kandidati za njen nakup, družbe Ford, Daewoo, Samsung in Hyundai, po mnenju vodstva niso predložili ustreznih ponudb, saj so v teh zahtevali odpis obstoječih dolgov obeh družb, kar pa je za družbo nesprejemljivo. Kia Motors namerava v prihodnje objaviti še en razpis s spremenjenimi razpisnimi pogoji, mednarodni strokovnjaki pa ocenjujejo, da bo ustavitev prodajnega postopka mednarodne vlagatelje odvrnila od nakupa te družbe.

Ford ne bo prevzel Kie Motors

01. 09. 1998 08.34

V bitki za nakup južnokorejskega avtomobilskega podjetja Kia Motors in njegove hčerinske družbe Asia Motors, ki sta se v preteklih letih znašli v velikih težavah, sta, kot navajajo južnokorejski novinarji, vse možnosti že izgubila ameriški koncern Ford in največji južnokorejski avtomobilski koncern Hyundai. Omenjeni družbi sta namreč kot kupnino ponudili manjši znesek od zahtevanih 5000 wonov na delnico družbe. Najvišji znesek je sicer ponudila družba Samsung, ki ji je sledil Daewoo, končna odločitev pa, kot še pišejo južnokorejski časopisi, ni bila sprejeta.

Visoke naložbe Fiata in Daewooja v poljsko avtomobilsko industrijo

26. 05. 1998 08.10

Vrednost tujih naložb v poljsko avtomobilsko industrijo od leta 1990 pa do danes znaša 2,5 milijarde dolarjev, je sporočila državna agencija za tuje naložbe (PAIZ). Doslej največji vlagatelj v poljsko industrijo motornih vozil je italijanski Fiat, ki je v tovarno v mestu Bjelsko Bjala vložil 1,14 milijarde dolarjev. Na drugem mestu med tujimi neposrednimi investitorji je južnokorejski Daewoo, ki je leta 1996 kupil poljsko avtomobilsko podjetje FSP in vanj vložil dobro milijardo dolarjev. Na tretjem mestu lestvice pa je s sto milijoni dolarjev General Motors, ki pa že načrtuje, da bo v tovarno za proizvodnjo avtomobilov opel investiral 285 milijonov dolarjev. Celotno poljsko gospodarstvo je v minulih osmih letih privabilo za 22,1 milijarde dolarjev tujih naložb, še navaja PAIZ.

Hyundai ustavil proizvodnjo

27. 12. 1997 10.44

Največji proizvajalec avtomobilov v Južni Koreji Hyundai Motor je bil v sredo zaradi pomanjkanja sestavnih delov prisiljen ustaviti proizvodnjo. V ponedeljek je podobno usodo doživelo konkurenčno podjetje Kia, ki ga vlada po zadnjih poročilih ne bo podržavila, ampak že išče morebitne strateške kupce, med katerimi kot najresnejšega omenjajo ameriški avtomobilski koncern Ford.