Dun & Bradstreet

Slovenija ostaja prva v regiji

05. 02. 2004 00.00

Največja bonitetna hiša na svetu Dun&Bradstreet tudi v najnovejšem poročilu ohranja Slovenijo trdno na prvem mestu v regiji.

Slovenija še vedno prva v regiji

05. 01. 2004 00.00

Največja bonitetna hiša na svetu Dun&Bradstreet v zadnjem poročilu ohranja Slovenijo trdno na prvem mestu v regiji.

Rating Slovenije trden

05. 11. 2003 00.00

Bonitetna hiša Dun&Bradstreet v novembrskem poročilu ugotavlja, da je rating Slovenije sicer trden, a gibanja niso ravno ugodna.

Podjetja s plačili zamujala 26 dni

28. 10. 2003 00.00

Slovenska podjetja so septembra s plačili računov povprečno zamujala 26 dni, kar je dan manj kot avgusta, ko je povprečna zamuda znašala 27 dni.

Indikator trenda ratinga za Slovenijo navzgor

30. 05. 2003 00.00

Slovenija in Madžarska sodita po ocenah mednarodne bonitetne hiše Dun & Bradstreet na lestvici regionalnih pokazateljev tveganja še vedno na prvo mesto v regiji.

Lani rast slovenskega BDP večja od napovedi

07. 05. 2003 00.00

Slovenija in Madžarska sodita po ocenah mednarodne bonitetne hiše Dun & Bradstreet na lestvici regionalnih pokazateljev tveganja še vedno na prvo mesto v regiji.

Podjetja manj zamujajo s plačili

03. 03. 2003 00.00

Slovenska podjetja so januarja s plačili računov povprečno zamujala 28 dni, kar je precejšnji padec glede na pretekli mesec, ugotavlja ljubljanska bonitetna hiša I, ki med drugim zbira podatke o plačilni disciplini slovenskih podjetij.

Slovenija še vedno prva v regiji

04. 10. 2002 00.00

Mednarodna bonitetna hiša Dun & Bradstreet (D&B) v svojem rednem oktobrskem poročilu ocenjuje, da je Slovenija na lestvici regionalnih pokazateljev tveganja še vedno na prvem mestu v regiji.

Slovenija najmanj tvegana

07. 08. 2002 00.00

Dun & Bradstreet, največja in najstarejša bonitetna hiša na svetu, je v rednem julijskem poročilu ponovno ocenila, da je glede poslovanja tujcev s slovenskimi družbami naša država najmanj tvegana v regiji.

Podjetja zamujajo s plačili

29. 07. 2002 00.00

Bonitetna hiša I ugotavlja, da slovenska podjetja v povprečju s plačili računov zamujajo 29 dni. Slovenska podjetja so v drugem letošnjem četrtletju z izplačilom zamujala pri 63 odstotkih računov.

Slovenski rating ostaja trden

07. 03. 2002 00.00

Največja bonitetna hiša na svetu Dun & Bradstreet (D&B) v marčnem poročilu ugotavlja, da slovenski rating (DB2d) še naprej ostaja stabilen, kar pomeni, da je Slovenija skupaj z Madžarsko v regiji na samem vrhu.

Podelili Rating leta 2001

16. 01. 2002 00.00

Bonitetna hiša I in družba Dun & Bradstreet sta podelili priznanje Rating leta 2001. Nagrado so si prislužila podjetja Delo iz Ljubljane, Mitol iz Sežane in Trimo iz Trebnjega.

Zmanjšanje slovenskega primanjkljaja za leto 2001

08. 01. 2002 00.00

Največja bonitetna hiša na svetu, Dun & Bradstreet (D&B), v januarskem poročilu ugotavlja, da je slovenski rating še naprej trden (ohranja rating DB2d), kar ji še naprej zagotavlja vodilno mesto med državami v regiji.

Dun & Bradstreet izboljšal slovenski rating

08. 10. 2001 00.00

Največja bonitetna hiša na svetu Dun & Bradstreet je v septembru izboljšala rating Slovenije iz DB3a na DB2d.

Sloveniji boljša ocena

29. 08. 2001 00.00

Mednarodna bonitetna hiša Dun & Bradstreet je v septembrskem rednem poročilu izboljšala rating Slovenije iz DB3a na DB2d.

Podelili nagrado Rating leta

17. 01. 2001 00.00

Bonitetna hiša I d.o.o. poslovne informacije je skupaj z največjo bonitetno hišo na svetu Dun & Bradstreet že petič podelila priznanje rating leta trem slovenskim družbam, tokrat za leto 2000. Med nekaj tisoč slovenskimi družbami, za katere je bila lani izdelana bonitetna ocena, so tokratno priznanje prejela podjetja Intereuropa iz Kopra, Brest pohištvo iz Cerknice in Grand hotel Union iz Ljubljane. Nagrade je izročil direktor družbe I d.o.o. poslovne informacije Marko Batista, nagrajence pa sta nagovorila Rob Arthur iz družbe Dun&Bradstreet in ljubljanska županja Vika Potočnik, ki je bila tudi gostiteljica podelitve.

Slovenija po ratingu tveganja vodilna

12. 07. 2000 08.31

V vzhodnoevropski regiji Slovenija po oceni bonitetne hiše Dun & Bradstreet (D&B) tudi v juliju po ratingu tveganja zaseda skupaj z Madžarsko vodilno mesto. Indikator tveganja, ki znaša DB3a, se ne spreminja niti z zamenjavo slovenske vlade, ki ji oz. slovenski politični situaciji D&B v zadnji oceni posveča veliko pozornosti. D&B sicer v zadnji oceni ne spreminja niti napovedi makroekonomskih kazalcev za Slovenijo ter poudarja, da nova vlada ne bo uspela vplivati na gospodarstvo, saj se bo usmerila predvsem na pripravo volilnega sistema in na pripravo slovenskega vstopa v EU. D&B predvideva, da bo EU pripravljena na sprejem novih članic šele po letu 2005.

Vladna kriza povečuje tveganje

06. 06. 2000 08.01

V vzhodnoevropski regiji Slovenija po oceni bonitetne hiše Dun & Bradstreet tudi v maju po ratingu tveganja zaseda skupaj z Madžarsko vodilno mesto. Indikator tveganja, ki znaša DB3a, ne kaže navzdol, navaja v poročilu Dun & Bradstreet, vendar pa je majsko poročilo znatno manj optimistično kot v predhodnih mesecih, v njem pa je zapisanih kar nekaj težav, s katerimi se sooča Slovenija. Med drugim omenjena bonitetna hiša poudarja vladno krizo v Sloveniji, ki ne bo pripomogla k hitrejšemu vključevanju v EU.

Autocommerce, Belinka in Eta prejele rating leta

20. 01. 2000 12.28

Bonitetna hiša I d.o.o. poslovne informacije je dopoldne skupaj z največjo bonitetno hišo na svetu Dun & Bradstreet že četrtič podelila priznanje rating leta trem slovenskim družbam. Med nekaj tisoč družbami, za katere je bila lani izdelana bonitetna ocena, so tokratno priznanje prejela podjetja Autocommerce in Belinka holding iz Ljubljane ter Eta iz Cerknega. Nagrade je izročil direktor družbe I d.o.o. poslovne informacije Marko Batista, nagrajence pa so nagovorili Andrej Brvar iz družbe I d.o.o., Rob Arthur iz družbe Dun & Bradstreet in ljubljanska Županja Vika Potočnik, ki je bila tudi gostiteljica podelitve.

Nižja ocena gospodarske rasti za Slovenijo

12. 08. 1999 16.37

Po podatkih Dun&Bradstreeta se je slovenska gospodarska rast v prvem četrtletju na letni ravni znižala na 2,7 odstotka, v primerjavi s 3,6-odstotno rastjo v četrtem četrtletju in 6,1 odstotno rastjo v prvem četrtletju lani. Ob padcu industrijske proizvodnje v aprilu za osem odstotkov in za 0,4 odstotka na letni ravni v maju je pričakovati, da bodo tudi podatki za drugo četrtletje nižji. Na podlagi tega je Dun&Bradstreet znižal oceno gospodarske rasti za leto 1999 z 2,1 na 1,9 odstotka.

Slovenija obdržala oceno tveganja

08. 06. 1999 20.24

Slovenija zaradi spodbudne gospodarske rasti, zadovoljivega davčnega položaja in zdravega tekočega računa tudi v junijski razvrstitvi z oceno DB3a ostaja prva na lestvici pokazateljev tveganja v srednje- in vzhodnoevropskih državah, ki jo je v zadnji številki revije International Risk & Payment objavila britanska agencija Dun & Bradstreet.

Dun&Bradstreet: Nižja gospodarska rast tudi zaradi Kosova

18. 05. 1999 11.54

Slovenija tudi v majskem poročilu britanske agencije Dun & Bradstreet (D&B) ostaja na prvem mestu lestvice pokazateljev tveganja v srednje- in vzhodnoevropskih državah. Vendar pa sta tako slovenska vlada kot D&B znižala pričakovanja o višini gospodarske rasti v Sloveniji. Osrednja dejavnika tveganja sta namreč kriza na Kosovu in upočasnjena gospodarska rast v največji slovenski zunanjetrgovinski partnerici, Nemčiji, ugotavljajo v agenciji D&B.

Sloveniji prvo mesto na lestvici tveganja

08. 04. 1999 20.32

Slovenija tudi v aprilskem poročilu britanske agencije Dun & Bradstreet ostaja na prvem mestu lestvice pokazateljev tveganja v srednje- in vzhodnoevropskih državah. Kljub prvemu mestu v regiji pa omenjena otoška agencija še vedno razmišlja o pozitivni spremembi državnega ratinga za Slovenijo.

Podeljene nagrade Rating leta 1998

14. 01. 1999 11.50

Nagrajenci letošnjega izbora Rating 1998 so Dnevnik d.d., Predilnica Litija d.d. in Hermes plus. Po besedah Marka Batiste, direktorja družbe I d.o.o., je bilo v letu 1998 potencialnih nagrajencev - družb z najvišjo bonitetno oceno - znatno manj kot leta 1997. Med vsemi družbami je bilo namreč z najugodnejšim dejavnikom tveganja ocenjenih le en odstotek družb.

Slovenija verjetno najmočnejša kandidatka za vstop v EU

12. 10. 1998 15.53

Slovenija tudi v oktobrskem poročilu britanske agencije Dun & Bradstreet ostaja na prvem mestu lestvice pokazateljev tveganja v srednje- in vzhodnoevropskih državah. Kot ugotavljajo analitiki omenjene agencije, je Slovenija najverjetneje najbolje pripravljena med najnaprednejšimi kandidatkami za članstvo v EU. Dejstvo pa je, kot opozarjajo, da sta med številnimi področji, kjer so še potrebne izboljšave, najbolj v ospredju prenizke tuje neposredne naložbe in potreba po čimprejšnji reformi in racionalizaciji bančnega sektorja.

Slovenija še vedno na prvem mestu lestvice Dun & Bradstreet

07. 08. 1998 15.16

Slovenija tudi v avgustovskem poročilu britanske agencije Dun & Bradstreet ostaja na prvem mestu lestvice pokazateljev tveganja v srednje- in vzhodnoevropskih državah. Kot ugotavljajo analitiki omenjene agencije, pokazatelj tveganja Slovenije zaradi makroekonomske stabilnosti ostaja ugoden, še vedno pa je ključna skrb namenjena inflacijskim gibanjem, ki bi po mnenju britanskih strokovnjakov terjala bolj prilagodljivo denarno politiko in nadaljnje strukturne reforme.

Slovenija tudi julija na prvem mestu lestvice Dun & Bradstreet

08. 07. 1998 15.16

Slovenija tudi v julijskem poročilu britanske agencije Dun & Bradstreet ostaja na prvem mestu lestvice pokazateljev tveganja v srednje- in vzhodnoevropskih državah. Kot ugotavljajo analitiki omenjene agencije, pokazatelj tveganja Slovenije tudi po začetku pristopnih pogajanj z Evropsko unijo ostaja ugoden; kljub nekaterim znamenjem političnega mrtvila pa Slovenija ostaja trdno na poti vključevanja v EU. V pregledu gospodarskih kazalcev pa agencija D&B napoveduje, da bo inflacija v prihodnjem letu znašala od 10 do 12 odstotkov, kar je za dva odstotka nižje od inflacijskih pričakovanj, izraženih v njenem junijskem poročilu.

Redni letni seminar družbe I d.o.o. poslovne informacije

09. 06. 1998 10.58

V prostorih Svetovnega trgovinskega centra se je dopoldne začel redni letni seminar družbe I d.o.o. poslovne informacije, na katerem bodo med drugim predstavili vsebino bonitet in njihov pomen pri sprejemanju poslovnih odločitev, spregovorili pa bodo tudi o bilancah podjetij.

Faktor tveganja Slovenije ostaja nespremenjen

17. 02. 1998 15.56

Faktor tveganja Slovenije se ni spremenil, zaradi znižanja češkega faktorja tveganja pa je Slovenija že drugič na vrhu lestvice v regiji. Kljub temu, da so v poročilu omenjene težave z inflacijo, gibanjem izvoza, socialnimi reformami in sprejemanjem proračuna, je Slovenija glede na negativne spremembe v večini drugih držav regije kar trdno v sedlu in ji dobro kaže tudi za naslednje mesece. Tako povzemajo I d.o.o., Poslovne informacije februarsko številko britanske revije Dun&Bradstreet International Risk&Payment, ki vsak mesec objavlja lestvico pokazateljev tveganja v posameznih državah.

Iskraemeco, Pivovarna Laško in Salus prejeli nagrado

07. 01. 1998 16.47

Predstavniki informacijske družbe Dun & Bradstreet s sedežem v ZDA, največje bonitetne hiše na svetu, in družbe I d.o.o., poslovne informacije iz Ljubljane so danes podelili nagrade "Rating leta 1997" trem družbam. Priznanje "rating leta" so prejela podjetja <b>Iskraemeco</b>, <b>Pivovarna Laško</b> in <b>Salus</b>.