Gorazd Fišer

Pritožba v primeru Šuštar

06. 09. 2001 00.00

Zoper sodbo ljubljanskega okrožnega sodišča, ki je Borisa Šuštarja obsodilo na tri leta zapora in sedem milijonov tolarjev denarne kazni, se je pritožil tudi Šuštarjev zagovornik Miro Senica.

Odstavljeni Fišer vrača udarec

18. 04. 2002 00.00

Vlada je z dolžnosti vodje Okrožnega državnega tožilstva v Ljubljani razrešila Gorazda Fišerja. Ta zavrača očitke na svoj račun in namiguje na domnevne nepravilnosti na generalnem državnem tožilstvu.

Bizjak predlagal Fišerjevo razrešitev

12. 04. 2002 00.00

Pravosodni minister Ivan Bizjak je vladi predlagal razrešitev Gorazda Fišerja z mesta vodje ljubljanskega okrožnega tožilstva. Vlada bo o predlogu odločala že prihodnji četrtek, Bizjak pa je napovedal tudi strožji nadzor državnih tožilstev.

Bizjak o razrešitvi Fišerja

11. 04. 2002 00.00

Pravosodni minister Ivan Bizjak se še ni odločil ali bo vladi predlagal razrešitev vodje ljubljanskega okrožnega tožilstva Gorazda Fišerja.

Afera z računalniki se razpleta

07. 03. 2002 00.00

Zgodba o spornem nakupu računalniške opreme, ki jo je pred dvema letoma pod vodstvom takratnega ministra Jožeta Zagožna naročilo gospodarsko ministrstvo, se kot kaže razpleta.

Fišerju osemdnevni rok

02. 04. 2002 00.00

Gorazd Fišer je danes prejel pobudo za razrešitev z mesta vodje ljubljanskega okrožnega sodišča, ki jo je generalna državna tožilka Zdenka Cerar posredovala pravosodnemu ministru Ivanu Bizjaku. Fišer ima osem dni časa, da ministru sporoči svojo odločitev.

Gorazd Fišer

30. 03. 2002 00.00

Generalna državna tožilka Zdenka Cerar je ministru za pravosodje posredovala pobudo za razrešitev vodje okrožnega državnega tožilstva v Ljubljani, saj je ta brez potrebne izobrazbe zaposlil svojo življenjsko partnerko, ki je celo dobivala previsoko plačo.

Cerarjeva predlagala Fišerjevo razrešitev

29. 03. 2002 00.00

Generalna državna tožilka Zdenka Cerar je ministru za pravosodje Ivanu Bizjaku posredovala pobudo za razrešitev Gorazda Fišerja z mesta vodje ljubljanskega okrožnega tožilstva. Fišer po njenih besedah službe ni opravljal v skladu s predpisi.

Fišer zavrnil obtožbe

26. 03. 2002 00.00

Vodja okrožnega tožilstva v Ljubljani Gorazd Fišer je zanikal obtožbe o domnevnih nepravilnostih pri zaposlitvi Marine Maršič na mesto vodje urada tožilca.

Nepravilnosti pri zaposlovanju

25. 03. 2002 00.00

Državno tožilstvo je ugotovilo, da je vodja okrožnega tožilstva Gorazd Fišer na mesto vodje svojega urada imenoval Marino Maršič, ki za to delovno mesto nima ustrezne izobrazbe. Sporen naj bi bil tudi njen osebni dohodek.

Vlada o dveh sporazumih z ZRJ

25. 10. 2001 00.00

Slovenska vlada je sprejela pobudo za sklenitev sporazuma med vladama Slovenije in ZRJ o odpravi vizumov za imetnike diplomatskih potnih listov, pa tudi pobudo za sklenitev protokola o sodelovanju med zunanjima ministrstvoma obeh držav.

Rogelj še vedno ni vrnil denarja

25. 09. 2001 00.00

Rok, v katerem bi moral nesojeni svetovni računalniški prvak Matjaž Rogelj državi vrniti okoli 13 milijonov tolarjev, se je iztekel, vendar Rogelj denarja še vedno ni vrnil.

Zaporna kazen za Šuštarja

23. 06. 2001 00.00

Sojenje obtoženemu Borisu Šuštarju, bivšemu državnemu sekretarju na ministrstvu za gospodarstvo, in soobdolžencem - Stanislavu Droljcu, Rozani Šuštar in Boštjanu Šobi, ki se je začelo 12. aprila, se je zaključilo.

Vprašanja so rešljiva

22. 06. 2001 00.00

Ob deseti obletnici slovenske samostojnosti sta se v Sloveniji sestala tedanja predsednika vlade Slovenije in Hrvaške, Lojze Peterle in Franjo Gregurič. Na novinarski konferenci na Otočcu sta izrazila željo, da bi ob tej okrogli obletnici v nerešenih vprašanjih med državama prišlo do premikov, tako da bi bilo to "dobrososedstvo brez senc", kot je povedal Peterle. Obenem je izrazil prepričanje, da bi si državi z rešitvijo odprtih vprašanj olajšali pot v Evropsko unijo in zvezo NATO. Gregurič pa je poudaril, da je za rešitev problemov potreben čas, vendar je po nedavnih dogovorih obeh premierov optimist.

Pritožba zaradi podaljšanja pripora Šuštarju

20. 02. 2001 00.00

Odvetnik nekdanjega državnega sekretarja na gospodarskem ministrstvu Miro Senica bo vložil ugovor na obtožnico zoper Borisa Šuštarja, ki jo je vodja okrožnega državnega tožilstva Gorazd Fišer na okrožnem sodišču v Ljubljani vložil 7. februarja. Obtožnica Šuštarja bremeni kaznivega dejanja jemanja podkupnine in kaznivega dejanja izsiljevanja. Odvetniška pisarna je prejela tudi odločbo višjega sodišča, iz katere je razvidno, da je bil pripor Šuštarju 9. februarja podaljšan iz razloga begosumnosti in koluzijske nevarnosti. Zoper ta sklep bodo, kot je pojasnil Miro Senica, do konca tedna vložili pritožbo na ustavno sodišče. Po mnenju Senice je omenjeni sklep sodišča o podaljšanju pripora nezakonit

Obtožen tudi Šuštarjev odvetnik

12. 02. 2001 00.00

Odvetnik nekdanjega državnega sekretarja na gospodarskem ministrstvu Borisa Šuštarja Miro Senica namerava podati ugovor zoper obtožnico proti Zoranu Korenčanu, ki je zaposlen v njegovi pisarni in pritožbo zoper sklep izvenobravnavnega senata ljubljanskega okrožnega sodišča, ki je v petek Šuštarju podaljšal pripor zaradi begosumnosti.

Šuštar ostaja v priporu

09. 02. 2001 00.00

Izvenobravnavni senat ljubljanskega okrožnega sodišča je podaljšal pripor nekdanjemu državnemu sekretarju na ministrstvu za gospodarske dejavnosti Borisu Šuštarju. Vodja okrožnega državnega tožilstva Gorazd Fišer je na okrožnem sodišču v Ljubljani 7. februarja vložil obtožnico zoper pet oseb, med njimi tudi zoper Borisa Šuštarja. Obtožnica zoper peto osebo je bila vložena neposredno, saj zanjo ni bila zahtevana preiskava. Za koga gre, zdaj še ni znano. Trije Šuštarjevi pomagači pa naj bi bili Šuštarjeva žena Rosana, nekdanji član nadzornega sveta Slovenske razvojne družbe Boštjan Šoba in direktor svetovalnega podjetja Start Stanislav Droljc.

Tožilci o problemu korupcije

09. 11. 2000 00.00

Organiziran kriminal in korupcija sta tesno povezana pojma, razširjena pa sta tudi zaradi slabe povezanosti državnih služb, ki naj bi jih omejevale in odkrivale. Kazniva dejanja podkupovanja je tudi zelo težko odkriti, preiskati ter jih pripeljati do obsodbe, tako odmevnih primerov, kot je sedanji, v Sloveniji še ni bilo. Slovenija se je v nedavni raziskavi Evropola glede korupcije med 95 državami uvrstila na zelo dobro 25 mesto, je pa vprašljivo, če je korupcije pri nas res tako malo, ali pa je samo premalo raziskana, je na tiskovni konferenci povedala generalna državna tožilka Zdenka Cerar.

Šuštarja izročili preiskovalnemu sodniku

08. 11. 2000 00.00

Policija je v zakonitem 48-urnem roku izdelala ovadbo zoper pridržanega državnega funkcionarja Borisa Šuštarja in ga izročila preiskovalnemu sodniku, pri katerem poteka zaslišanje obdolženca, je povedala generalna državna tožilka Zdenka Cerar. Po njenih besedah je državni tožilec Gorazd Fišer, ki je vodil predkazenski postopek, že pripravil zahtevo za preiskavo.

Fišer zavrgel ovadbo proti Kosu

08. 03. 2000 20.42

Vodja ljubljanskega tožilstva Gorazd Fišer je zavrgel ovadbo proti nekdanjemu pomočniku kriminalistične službe Dragu Kosu in kriminalistu Romanu Prahu.

Cerarjeva se je sešla z Brusovo

20. 12. 1999 20.52

Danes sta se sestali Jožica Boljte-Brus, ki jo je vlada imenovala za vodjo skupine tožilcev za posebne zadeve in generalna državna tožilka Zdenka Cerar. Pogovarjali sta se o organizaciji dela v prihodnje. Sicer pa Brusova vodenja skupine še ni prevzela, saj čaka na uradni sklep vlade.

Jerovškova komisija za Fišerjevo razrešitev

08. 09. 1999 16.54

Preiskovalna komisija državnega zbora (DZ) o vpletenosti nosilcev javnih funkcij v poskuse diskreditiranja slovenskih policistov in vojakov, ki so leta 1991 sodelovali v osamosvojitveni vojni na Koroškem, je na posvetovalni seji za zaprtimi vrati vzela pod drobnogled uresničevanje sprejetih sklepov komisije. V zvezi s tem so člani omenjene komisije po dobrih treh urah ugotovili, da vlada in notranje ministrstvo, še zlasti pa vodja ljubljanskega okrožnega državnega tožilstva Gorazd Fišer, ne sodelujejo s komisijo.